Şok Diyetlerin Zararları

Aniden zayıflamak istiyorsunuz ama ya zararları? Hızlı kilo verdirecek birçok yöntem ve şok diyetler bulabilirsiniz ama bunların zararlarını da çok iyi bilmelisiniz. Her zaman daha yavaş ama daha kalıcı ve sağlıklı olarak kilo vermek en doğrusu oluyor olacaktır.

diyet
diyet

Vücudunuz Yaşlanır?

Sizler belki kilo olarak eksi almaya başlarsınız ama hızla eriyen yağlar nedeni ile deri sarkmaya başlar. Bu da sizi daha yaşlı ve daha sağlıksız gösterir. Özellikle diz kapakları, kollar ve bacak araları en çok sarkan kısımlardır. Dolayısı ile vücudunuzun sağlıklı bir şekilde kilo vermesi daha genç durmanızı sağlıyor olacaktır.

Cilt Dengesi

Şok diyetlerin zararların bir diğeri de cilt kalitenizin düşmesidir. Yeterli vitamini ve minerali alamayan cilt bir süreden sonra solgun ve yorgun durmaya başlar. Hatta herkesin ilk dediği yüzün ne kadar solmuş lafı olacaktır. böyle bir kelime geliyorsa bilin ki doğru bir şekilde zayıflamıyorsunuz. İnsanların size ne kadar güzel olmuşsun ve ne kadar güzel görünüyorsun demesi daha önemlidir.

diyet yapmak
diyet yapmak

Metabolizma Bozulur

Metabolizmanız her günden farklı olarak birden değişime uğradığı için bozulmaya başlayacaktır. Bu da psikolojinizi bozabilir ya da regl durumlarınızı bozabilir. Dolayısı ile hem aslında daha dengesiz bir döneme girecek hem de sağlıksız kilo vererek bir süre sonra kiloların geri alınmasına katkı sağlamış olacaksınız. doğru adımlar ile ve doğru beslenme artı spor ile çok daha sağlıklı kilo vermeye devam edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir