Ofisteki İlk Saatleri Doğru Değerlendirin

İş yerinde verimlilik düşünülenin aksine sabahın ilk saatlerinde kendini çok daha fazla göstermektedir. Bundan dolayı da insanların mümkün olduğu kadar işe geldikleri ilk andan itibaren kendilerini işlerine vermeleri önemli. Halbuki pek çok kişi verimli geçebilecek olan bu zaman dilimlerinde başka işler ile uğraşarak zamanlarını boş yere harcayabiliyor.

ofis
ofis

Adımlarınızı Planlayın

Genel olarak sabahın ilk saatlerinde ofiste yapılması gereken en önemli şey o gün neler yapılacağının belirlenmesidir. Bir gün öncesinde yapılan planlar yoksa işe gelindikten hemen sonra neler yapılacağı ile alakalı hızlı bir göz gezdirme, gün içerisinde belirlenmiş olan şeylerin eksiksiz olarak yapılabilmesi adına insanlara büyük bir avantaj getirecektir.

Günümüzde artık teknoloji iş hayatını oldukça ciddi şekilde etkilemekte. Dolayısıyla işe gelindikten sonra cevaplanması gereken mailler ya da telefon görüşmeleri bulunuyorsa; bunların mümkün olduğunca sabah saatlerinde yapılması, ilgili cevapların alınabilmesi adına büyük bir önem taşımaktadır. Özellikle de sürekli olarak iletişim halinde olunması gereken kişiler ile ilk saatlerde yapılacak olan görüşmeler sonrasında herhangi bir sorunun kendini göstermesini de engellemiş olacaktır.

ofis ortamı
ofis ortamı

İnsanların bir bölümü işe geldikleri zaman saat 11.00 12.00’a kadar olan bölümünde oldukça ağır bir şekilde çalışırlar. Halbuki bu durum sonrasında ilerleyen saatlerde işler ciddi anlamda aksar. Bunun tam tersi bir çalışma yapıldığı zaman iş günü sona ererken insanların karşılarına yapmak zorunda kalacakları ekstra işler çıkmamış olacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir