Milano Moda Haftası’ndan Çarpıcı Yaz Trendleri

Milano moda haftası, izleyicilerin, eleştirmenlerin ve alıcıların yoğun ilgisiyle her yıl takip edilir. Bu yıl da ünlü markalar muhteşem tasarımları ile izleyenleri büyüledi. İşte önümüzdeki günlerde hayatı dolduracak 5 çarpıcı yaz trendi:

Her Parçada Çiçekler

Gucci ve Fendi’den Alberta Ferretti ve Fausto Puglisi’ye kadar elbiseler, etekler, şapkalar ve eşarplar üzerinde çiçekler vardı. Dolce & Gabbana modelleri, sadece kadın elbiseleri üzerinde güller, papatyalar değil, renkli yaprakları da saçıyorlardı.

moda
moda

İç Çamaşırı Tasarımları

İç çamaşırı yatak odasından çıkıp sokaklara çıktı. Lüks iç çamaşırı markası La Perla, korselerin hazır giyimle tanıştığı modellerini sundu. Prada, pantolonlardan başka bir şeyle giyilen tığ işi bir sutyen sundu, Marni elbiselerin üzerine dikili sutyen ve bikini tasarımları ile dikkat çekti.

Küçük Kırmızı Elbise

Her gardırobun temeli LBD-küçük siyah elbiseye alternatif çılgın kırmızı elbiseler, önümüzdeki sezon için mutlaka bulundurulmak zorundadır. Karl Lagerfeld, bize heyecanı garantileyen sağlam bir streç elbise yarattı.

Hayvan Baskılar

Bu yılki Milano moda gösterilerinde giysilerdeki kurt, köpek, kuş, ayı gibi hayvan baskıları haricinde podyumun hayvanat bahçesine dönüştüğü anlar vardı. Marras şovunun sonunda modellerle yarışan küçük bir beyaz köpek, D & G’de bir model pistin altında beyaz güneş gözlüğü ve parlak mor ceketi olan küçük bir köpek taşıdı.

moda haftası
moda haftası

Sloganlar

New York moda haftasındaki siyasi sloganlardan sonra İtalya’nın tasarımcıları geride kalmadı. Versace, şapkalar, eşarplar ve gömleklerin arkasında barış, sevgi, sadakat ve iktidar tek kelimelik logolar vardı.  Marras gösterisinin yıldız yüzü, 73 yaşındaki İtalyan radikal feminist ve model Benedetta Barzini idi. Missoni, kadın haklarının protesto sembolü olan Pussyhats şapkaları ile gösterisine son verdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir