Unutulup Gitsin Denilen Moda Akımları

Aslında her dönem içinde yaşandığında güzel. Şöyle üzerinden bir 5 yıl geçti mi bunları nasıl giymişiz ya da bunları nasıl giymişler fikri hemen hemen herkeste oluşmaya başlıyor. Geçmişten günümüze baktığınızda özellikle bazı devirlerde çok hakim olunan detaylar bugün neredeyse sadece mizah amaçlı kullanılıyor.

Sivri Uçlu Sütyenler

Sivri uçlu sütyen deyince gülümsüyor musunuz? Evet evet 60 ve 70’lı yıllarda sütyenler tam da böyleydi. Uç kısımları oldukça sivri olan bu modeller göğüsler için neredeyse ben burayım çağrışımı yaptırıyordu. Günümüzde ise artık sivri uçlar hiç olmadığı gibi tam tersi göğüs, daha doğal gösteren dolgun sütyenler kullanılıyor.

Ah Şu Düşük Beller

Bir ara yüksek bel kot giyen kıro olarak niteleniyordu. 2000’li yılların ilk başlarında neredeyse iç çamaşırını bile hafif gösterme modası ile karşı karşıya kalmıştık diyebiliriz. Neyse ki aslında oldukça çirkin gösteren düşük bel kot modasından kurtulduk.

Ah Şu Saçlar

Oldukça abartalı ve özellikle çok kabartılmış saçlar artık tarih oldu. Şimdilerde dalgalı saç modellerinde bile oldukça doğal ve hoş duran modeller tercih ediliyor. Üstelik abartılı tokalardan özellikle uçak duruluyor.

Vatkalar

Daha önceden gerek ceketler olsun gerek gömlekler olsun hep vatkalı olarak yapılırdı. Eskiden oldukça hoş durabilirdi ama şimdi abartıdan başka bir şey değil. Zaten zayıf olmak isteyen hanımlar neden vatkayı tercih etsinler ki?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir