Mutlu Bir Kış Geçirmenin 5 Yolu

Mutlu ve daha güzel bir kış sezonu geçirmek aslında son derece kolay. Sonbahar ve sonrasında yaşanan kış mevsimi insan psikolojisini soğuk hava etkisi ile olumsuz etkileyebiliyor. Bu olumsuzluktan etkilenmemek için aşağıda yer alan 5 yöntemi uygulamanız yeterli.

  1. Kendinize Zaman Ayırmayı Unutmayın

Kışın başlaması ile birlikte kendinize zaman ayırmayı ihmal etmeyin. Her ne kadar günün kısa olması sıkıntı yaratsa da evinizde de kendiniz için zaman ayırarak kafanızı dinleyin ve istediğiniz şeyleri yapmayı ihmal etmeyin.

  • Egzersize Yer Açın

Havanın soğuk olması ya da havanın erken kararıyor olması egzersiz için zaman ayıramama durumunu yaratmaz. Giyiminize dikkat ederek dışarda ya da arzu ederseniz evde de egzersize yer açabilirsiniz.

  • Birden Çok işi Aynı Anda Yapmaya Çalışmayın

İş hayatında ya da evde birden çok aynı anda yapmaya çalışmayın. Psikolojik olarak daha çok yıpranmanıza ve yorulmanıza sebep olur.

  • Her An Fotoğraf Çekme Alışkanlığınızı Bir Kenara Bırakın

Yaz aylarında edinilen her anı fotoğraflama alışkanlığına bir süre ara verin Havanın kapalı olması ya da ışığın yeterli olmaması soluk bir fotoğraf görüntüsü yaratarak sizi üzebilir.

  • Oyalanmayın

Kış mevsiminde üzerinize düşen rehaveti üstünüzden atarak işinize odaklanmanız oldukça önemlidir. Oyalandığınızda işler gözünüzde daha da büyür ve sonrasında psikolojik olarak sizi daha çok sıkıntıya sürükler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir