Ölmeden Önce Yapılması Gereken 5 Şey

Hayat bizim, dünyaya tek gelip tek gidiyoruz. Tekiz ve kim ne dersin önemliyiz. O yüzden de öncelikle kendimizi severek yaşama bakmalı ve nefes almanın keyfini çıkarmalı o meşhur söz ile mümkün olduğunca Carpediem yani anı yaşamalıyız ve ölmeden önce şu temel şeyleri de yapmalıyız ki gözümüz arkada kalmasın.

gezmek
gezmek
  1. Hayalini Kurduğunuz Yeri Gidip Görün

Ertelemeyin, yarın diye bir şey yok aslında. Zaman bizim yarattığımız var. Nitekim bilim insanları da böyle söylüyor. O hep merak ettiğiniz yere bahaneler üretip gitmeyi ertelemeyin. Zaman sizsiniz, paraya da takılmayın. Zira otostop ile de gidebilirsiniz, internet üzerinden ev dönüşümü yaparak da.

  1. İnsanları Affedin

Size ne yaşatırsa yaşatsınlar, affetmeyi bilin. O sizden önce ölebilir ve affetmediğiniz için kendinizi suçlayabilirsiniz. Oysa o insan yaşamınızda bir yere aitti ve yaşamınızın bir parçası oldu. Üstelik kimi zaman büyük hayal kırıklıkları sizi büyütür ve geliştirir, unutmayın. Affetmek hafifletir, unutmayın.

  1. Yeni Şeyler Deneyin

Gözünüzde çok büyüttüğünüz bir olayı deneyin. Korkmayın. Örneğin paraşütle atlayın, kış günü Ruslar gibi suya girin. Çıplak ayak yürüyün. Bunlar yaşamı güzelleştiren ve zenginleştiren şeyler.

otel
otel
  1. En Pahalı Otelin En Pahalı Odasında Kalın

Bunu da yapamam demeyin, biriktirin paraları ve o güzelim ultra lüks otelin kral dairesinde kalın. Bu sizin kendinizi önemli ve özel hissetmenizi sağlar.

  1. Her şeyden Uzak Birkaç Gün Kaçın

Tüm sorumluluklarınızı, tüm sevdiklerinizi geride bırakarak, internet ve teknoloji ile bağınızı kopararak kaçın, kaybolun ve sadece kendinizi yaşayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir