Doğru Göz Farı Seçimi Nasıl Olmalı?

Makyajla olmazsa olmazlardan bir tanesi de fardır. Çok kadın far sürmeden makyajına makyaj demez. Ayrıca göz farı gözleri hoş bir görünüm katar ve derinlik sağlar. Eğer doğru şekilde göz farı seçerseniz etkili bir makyaja sahip olabilirsiniz. Peki doğru rengi seçmek ve doğru şekilde uygulamak için ne yapmak gerekir? Bu yazımızda siz değerli okuyucularımız da bu konuda bilgi vermek istedik.

göz farı
göz farı

Göz Rengine Göre Far Seçin

Göz farında doğru seçim yapmak ve göz farını gözlerimize doğru şekilde uygulamak için her şeyden önce gözlerimizin şeklini, kaş kemik yapımızı ve göz kapağınızın iyi tanımamız gerekir. Çünkü bu sayılan faktörler göz farı konusunda önemli etkenlerdir. Far sürerken gölgeleme fırçası kullanarak farı dağıtabilirsiniz.

göz farı seçimi
göz farı seçimi

Eğer mavi gözlere sahipseniz sizlere açık, toprak rengi gri, lila ve mavi tonları önerebiliriz.  Siyah dumanlı gözlere sahip olmak istiyorsanız parlak mavi ile karıştırılmış siyahı kullanabilirsiniz. Ela veya yeşil gözlü kişiler üstü kahve, kayısı, bordo gibi renkleri far olarak kullanabilir. Kahverengi gözlere sahip kişiler için bakır bronz ve koyu yeşil gibi renkler uygun olabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir