Mutfak Masası Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Mutfak masası seçimi yaparken estetik özelliğinin yanı sıra kullanışlı olmasına da dikkat etmeniz gerekir. Çok farklı renk ve desene sahip masaların boylarını da iyi seçmek gereklidir. Mutfağınızın ölçüsüne uygun bir masa tercihi yaparsanız mutfağı daha ferah hale getirirsiniz. Mutfağınız küçük ise fazla yer kaplamayan masalar her zaman uygun seçimdir.

masa modeli
masa modeli

İyi Bir Mutfak Masasının Özellikleri

Mutfağınızda kullanacağınız masa dekorasyonunuzu bozmamalı ve seçtiğiniz renklerin mutfağın genel tonlarına uyması gerekir. Küçük dahi olsa günümüzde çok şık ve çekmeceli modelleri kullanabilir ve mutfağınızın daha derli toplu görünmesini sağlayabilirsiniz. Alanınız küçük ise yuvarlak masalar ideal bir seçimdir. Yuvarlak masalar özellikle masaya daha çok kişinin oturmasını sağlar.

Katlanılır, açılır masalar ise her zaman mutfaklar için kullanışlıdır. Mutfağınıza masa seçimi yaparken hareketleriniz kısıtlanmamalı ve ufak mutfak gereçlerinizi de masaya koyabilmelisiniz. Mutfağınızın alanı geniş ise dikdörtgen masalar tercih edilmeli.

mutfak masası
mutfak masası

Masa seçimi yaparken mutfağınızın görünümüne dikkat etmeli ve yaptığınız seçim ile mutfağınıza şık bir hava katmalısınız.

Mutfak masaları sık kullanılacağı için kaliteli malzemeden yapılmış olmasına ve kolay temizlenmesine dikkat edin. Ahşap malzemelerin kullanımı hem kolay hem de daha sağlıklıdır. Çocuklarınız küçük ise cam masa ve kenarları sivri olan masa modellerinden uzak durmalısınız. Doğru renk, desen ve büyüklüğünü ayarladığınız zaman hem mutfakta size yer kalır hem de daha çok kişi masanıza oturur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir