Hızlı Saç Uzatmanın Yolları

Önümüz önce sonbahar ardından da kış. Yaklaşan kış mevsimi için bayanlarda saç modası uzun saç olarak gösteriliyor. Eğer sizde tüm yazı kısa saçlarınızla geçirdiyseniz ve kışın modasına uyum sağlamak niyetindeyseniz saçlarınızı uzatabilirsiniz. Fakat bazı bayanların saçları geç uzuyor ve bu da sıkıntı oluşturabiliyor. Tamamen doğal yöntemlerle saçlarınızı kısa zamanda uzatmanız mümkün. Uzun saç kadınlara büyük bir ağırlık verir. Güzelliklerine güzellik katar ve asil olan görünümlerini daha da hoş bir noktaya çıkarır.

saç
saç

Saç Nasıl Hızlı Uzatılır?

Doğal ve birbirinden basit yöntemlerle saçlarınızı hızlı bir şekilde uzatabilirsiniz. Saç uzatmaişleminin kalbi saç kırıklarınızdır. Kırıklar saç tellerinizin hava almasına engel olduğu için saçlarınızın güçsüzleşmesine de neden olur. Bu yüzden kırıkları aldırarak işleme başlamalısınız. Bunun sonrasında dikkat edeceğiniz bir diğer hususta saç temizliğiniz olacaktır.

saç uzatma
saç uzatma

Şampuanlama sırasında saç diplerinize dairesel ve yumuşak hamlelerle masaj yapın. Saç derisindeki kan dolaşımını etkinleştirerek saçlarınızın hızlı uzamasında yarar sağlayacaktır. Ayrıca saçlarını kurulamaya da özen gösterin. Islak saçlar ile gezmeyin. Saçlarınızı havlu yardımı ile kurulayın. Çok gerekmedikçe fön makinesi kullanmayın. Saç diplerinizi yakabilir ve saçınızı da yıpratır.Saçlarınızdaki yağ, kepek ve kir gibi şeyleri olabildiğince saçınızdan uzak tutmaya çalışın. Her gün saçınızı şampuanlayarak ya da güneş ışınlarından korunmasız dolaşarak saçlarınızın kurumasına davetiye çıkarmayın ve kurumanın önüne geçin. Böylece uzama hız kazanacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir