Kadınları Daha Kilolu Gösteren Kıyafetler

Birçok farklı beden ve birçok farklı giyim parçasının doğru olarak kombine edilmesi ile muhteşem bir illüzyona şahit olabilirsiniz. Olduğundan daha zayıf görebildiğiniz bir kişinin aynı zamanda sıkıntılı olan bazı vücut kusurlarının da bir anda yok olduğuna şahit olmuşsunuzdur. Fakat bu durum sadece doğru kıyafet seçimi ile ilgili bir durumdur. Peki, yanlış kıyafet seçimi nelere yol açar.

giyim
giyim

Öncelikle daha kilolu görünmek sonrasında ise daha kısa görünmeye sebep olurken ayrıca vücut kusurlarının da göz önüne serilmesine sebep olabilir. Bu ise oldukça sıkıntı yaratarak kişilerin size kilo aldığınızı söylemesi ya da kusurlu olan bölgelerinize gözlerin odaklanmasına sebep olabilir.

Giyimde Yapılan Hatalar

Doğru parça kullanımı en doğru etkiyi yaratmak için son derece önemlidir. Örneğin, ince bacaklara sahip olan bir kadının siyah ince çorap giymesi daha ince bir etki yaratarak kötü görüntü yaratırken ince ve desenli bir çoraba terfi etmesi ise daha kalın bir bacak etkisi yaratacaktır.

giyim önerisi
giyim önerisi

Bu durumunda tersi de mümkün. Basenli ya da kalçalı olan bir bayanın boyuna çizgili bir elbise seçmesi ya da iri desenli bir etek veya pantolon seçmesi oldukça yanlış olup aynı zamanda üst bölgesi geniş olan kişinin abartılı takı kullanması veya boğazlı kazak giymesi de aynı şekilde kötü bir etki yaratarak dikkatti üst bölgeye odaklayacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir