Hala Okumadıysanız Okumanız Gereken 3 Kitap

Bu yazıda sizlere hala okumadıysanız okumanız gereken ve okuduğunuzda size çok şey katacak o kitaplardan bahsedeceğiz. İşte o kitaplar

  • Kadife Bey – Richard Skinner: Kitap Türü: Roman. Yayınevi: Kara Plak. Tanıtım Bülteni: Besteci Erik Satie öldüğünde kendini Araf’ta, başka ölülerin arasında ragtime dinleyerek elli dokuz yıllık hayatının en değerli anısını seçmeye çalışırken bulur. Öteki tarafa sadece bir anı götürmesine izin vardır. Chat Noir’daabsent içtiği akşamlarımı; çağdaşları büyük besteciler Debussy ve Ravel’le, büyük sanatçılar Duchamp ve Man Ray’la dostluğunu mu; hayatının aşkı trapezci, model ve ressam “Biqui” (SuzanneValadon) ile geçirdiği geceleri mi; müzikteki başarılarını ve düş kırıklıklarını mı alacaktır yanına? Yoksa Gymnopédies, Gnossiennesya da Armut Biçimindeki Parçalar isimli eserlerini mi?
kitap
kitap
  • Leviathan ya da Dünyaların En İyisi – ArnoSchmidt: Kitap Türü: Roman.Yayınevi: Everest Yayınları.Tanıtım Bülteni: 20. yüzyılın en önemli yazarlarından biri olan ArnoSchmidt, “nevi şahsına münhasır” yazarların başında gelir. Bireyci, hatta tek benci denebilecek ölçüde karamsar bir dünya görüşüne sahip olan Schmidt’in parçalı, tumturaklı, gündelik konuşma dilini dönüştüren, sözcükleri atomlarına ayıran, şeytani bir mizah duygusuna sahip metinleri okuru şaşkınlığa uğratır. Joyce çevirmeni de olan yazar, kendine özgü sözdizimi, noktalama işaretleri, fonetik imlâ, kelime oyunları, tuhaf tipografiler ve mizanpajlar da kullanıldığı metinleriyle, en yüksek düzeyde görsel, şaşırtıcı ve deneysel bir yapıt ortaya koymuştur.
kitap önerileri
kitap önerileri
  • Aziz Nesin’li Anılar – Ataol Behramoğlu: Kitap Türü: Günlük/Anı.Yayınevi: Tekin Yayınevi. Tanıtım Bülteni: Çok Sevgili Ataol, Bu “çok sevgili” herkesin alışık olduğu o beylik seslenme kalıbı değil. Benim için gerçekten çok sevgilisin; iyi yanlarınla, kötü yanlarınla, olumlulukların ve olumsuzluklarınla… Seni salt bir arkadaş gibi değil gerçek bir küçük kardeş ve oğul gibi seviyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir