Göz Altı Morlukları İçin En Etkili Çözümü

Özellikle bayanlarda gözaltı bölgesinde yoğun bir koyu renk gözlenir. Bunun sebebi bazen stres, bazen yorgunluk, bazen fazla tuz tüketimi, bazen ise uykusuzluk olabilir. Gözaltı morluklarının sebebi kişiden kişiye değişiklik gösterir.Bunun için bayanların geneli ünlü markaların krem ve kapatıcılara milyonlarca para verirler. Bilmediğimiz bu kozmetik ürünlerini belki de yüzünüzdeki en hassas bölgeye sürmek risk içeriyor.Biz bu yazımızda gözaltı morluklarına bitkisel çözüm arayanlara hitap etmek istedik.Yazımızın devamında gözaltı morluklarına yönelik bitkisel çözüm önerilerini okuyabilirsiniz.

göz altı
göz altı

Göz Altınızdaki Morlukları Yok Edin

Siz değerli okuyucularımıza ilk tavsiyemiz gözaltı morluklarından kurtulmak için beslenmenize dikkat etmeniz olacak. Morlukların sebebi vücutta birikmiş toksinler nedeni ile özellikle de alkol, sigara ve kahveden mümkün olduğunca uzak durmanız gerekir.En önemli nokta kahvaltılarınızı düzenli yapmaktır.

Ayrıca bir başka tavsiyemiz ise sallama poşet çayları soğuduktan sonra morlukların üzerinde bir süre bekletmeniz olacak. Poşet çay çöplerini asla atmayın, en az 15 dakika gözlerinizi üzerinde bekletin. Faydasını göreceksiniz.Buna ek olarak göz bölgesine çok fazla makyaj yapmamaya özen göstermelisiniz.

morluk
morluk

Son olarak gözaltı morluklarını gidermeye yönelik tavsiyemiz sıcak suyu bir kovaya koyun ve yüzünüze bu sıcak suyun buharının etki etmesine izin verin. Yani buhar banyosu yapın.Bu sayede morluklarınız büyük ölçüde azalacak ve yüzünüzdeki gözenekler açılacak.Aynı zamanda yüz temizliği de gerçekleştirmiş olursunuz. Çiğ patates ve salatalık da göz kapaklarınıza koymak yine iyi bir çözüm yöntemi olabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir