Yeni Doğan Bebeklerin Odaları Nasıl Düzenlenmeli?

Yeni doğan bebeklerin odalarında yer alması gereken birtakım özel eşyalar vardır. Bu eşyalar her bebeğin odasında vazgeçilmez bir parça haline gelmiştir. Kız ve erkek çocuklarına uygun olarak üretilmekte olan eşyaları uygun bir biçimde çocuk odalarında bulundurmanız çocuklarınızın sağlığı açısından işinize yarar.

yenidoğan bebek odası

yenidoğan bebek odası

Ateş Ölçer

Bebek odalarında ilk yer alması gereken eşya ateş ölçer cihazlarıdır. Yeni nesil ateş ölçer cihazları sayesinde çocuğunuzun odasında olmasanız bile acil durumlarda bilgi alarak duruma müdahale edebilme şansına sahip olabilirsiniz.

Nem Ölçer

Bir diğer bebek odası eşyası nem ölçer cihazıdır. Çocukların odalarında yer alan nemin derecesini ayarlayabilmenizi sağlayan bu cihazlar sayesinde ortam havasını sabit tutarak çocuğunuzun daha rahat nefes alıp vermesini sağlayabilirsiniz.

Sıcaklık Ölçer

Sıcaklık ölçer, oda sıcaklığının sabit kalmasını sağlar. Normal durumlarda gündüz saatlerinde bebeklerin odalarının sıcaklığı 22 ile 24 derece arasında değişebilmektedir. Gece saatlerinde ise cihazın size 18 ile 20 derece arasındaki dereceleri göstermesi gerekmektedir.

bebek odası

bebek odası

Saat

Bebek odasına yerleştirebileceğiniz uygun bir saat bebeğinizin mama saatini, ilaç saatini ve daha pek çok farklı önemli konuyu yakalayabilmenizi ve kaçırmamanızı sağlar. Bebek odalarına dilerseniz atık bez kutusu, bebek giysi askısı, oyuncak kutuları, mama sandalyesi ve bebek telsizi gibi eşyaları da koyabilirsiniz.

Bu eşyaları satın almadan önce ise derin bir araştırma yapmanız gerekiyor. Çocuğunuzun sağlığını tehlikeye atabilecek ürünlerden kesinlikle uzak durmanız gereklidir.

Leave a Comment