Eski Sevgiliye Geri Dönmeli Mi?

İlişkiler her ne kadar sonsuza kadar büyük bir mutluluk ve keyif ile geçirilmesi adına başlamış olsa da meydana gelen gelişmelerden sonra yaşanan karşılıklı tartışmalar sonrasında bitmeyeceği düşünülmesine rağmen bitiyor. Ayrılık süreci pek çok kişi için oldukça zor olabiliyor. Uzun süreçlerden sonra ayrılığı kabullenen insanlar, tam yeni hayatlarına alışmaya başlarken bir anda eski sevgilileri ile karşılaşıyorlar. Bazıları geçmişi geride bırakırken bazıları ise hiç düşünmeden geçmişteki ilişkilerine yeniden başlamayı tercih ediyorlar. Peki, bu doğru bir seçim mi?

eski sevgili
eski sevgili

Sakin Olun ve Kendinize Zaman Verin

Tabi ki her eski sevgili ile birleşmede ortaya tekrardan başarısız sonuçların çıkacağı anlamının çıkartılmaması gerekiyor. Fakat bu aşamada dikkat edilmesi gereken en önemli şey, bir önceki ilişkinin neden bittiğini hatırlamak olacaktır. Yanlış anlaşılmalardan ötürü ortaya çıkan sorunlardan dolayı biten ilişkiye ikinci bir şans vermek, aradaki iletişimin tekrardan ortaya çıkartılması sağlayabilecektir.

sevgili
sevgili

Şiddet, manipülasyon, psikolojik sorunlar gibi nedenlerden ötürü biten ilişkilerin yeniden başlaması ise ortaya çok daha ciddi sonuçların çıkması; hatta ölümle sonuçlanacak durumların kendini göstermesi anlamına gelebilecektir. Çünkü zaten normal durumlarda bitmesi gereken bir ilişkinin tekrar devam ettirilmeye başlaması sonrasında daha öncesinde ne kadar söz verilmiş olursa olsun fark etmez tekrar aynı sorunlar kendini göstermeye başlayacaktır. Dolayısıyla ilişki bittikten sonra insanların kendi kendilerini düşünmeli ve biten ilişkileri ile alakalı her şeyi ayrıntılı şekilde gözden geçirmelidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir