Gözaltı Morlukları ile Savaşmanın Yolları

Göz çevresinde oluşan kırışıklık ya da morluklar özellikle kadınlar için sıkıntı yaratan bir durumdur. Günlük yaşam içinde yüzde en çok dikkati çeken bölge gözler ve göz çevresi olduğu için bu bölgenin daha güzel görünmesi kadınlar için özellikle önem taşır.

gözaltı morlukları
gözaltı morlukları

Gözaltı Morluklarının Oluşum Sebepleri Nelerdir?

Gözaltı morluklarının oluşum sebepleri denilince birçok farlı sebep sayılabilir. Bu sebepler arasında sigara tüketimi, uykusuzluk, yorgunluk, yanlış beslenme, aşırı stres, yaşlanma sayılabilir. Bunun yanı sıra ciddi bir hastalığın ilk belirtisi olarak karşımıza çıkabilirler.

gözaltı
gözaltı

Gözaltı Morluklarını Engellemek İçin Neler Yapılabilir?

  • Mutlaka uyku düzeninize dikkat etmeniz önerilir. Geç saatlere kadar uykusuz kalmak gözlerde yorgunluğa ve erken yaşlanmaya sebep olur. Günlük en az yedi saat uyku gözler için gereklidir.
  • Çok fazla kitap okumak ya da bilgisayar başında kaldığınız zaman gözler yorulur. Bu yorgunluğu gidermek için çay poşetleri ile dinlendirme yapabilirsiniz. Çay kompleksi için demlenmiş olan çaydan da faydalanabilirsiniz. Makyaj pamukları bu anlamda size destek olacaktır. Dinlenen gözlerde halka oluşumu gözlenmez.
  • Gözaltı morluğuna buz kompleksi yaparak görüntünün azalmasına destek olabilirsiniz.
  • Zeytinyağını gözaltına uygulayarak ve eğer mümkün ise 10 dakika bekletmek de gözaltı morluk ve kırışıklıkları için destek olacaktır.
  • Birçok kadının gözaltı kırışık ve morlukları için kullandıkları ürün arasında salatalık yer alıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir