Doğru Yemek Odası Mobilyalarını Satın Almak için 3 Basit Kural

Doğru yemek odası mobilyalarını satın almak, istediğiniz görünümü elde etmenin ve ihtiyacınız olan işlevselliğin büyük bir parçasıdır. Odanın büyüklüğüne bağlı olarak daha fazla parça olabilir, ancak nadiren orada daha az alan bulunur ve yemek odasının büyük bir kısmı doğru büfeyi veya konsolu odaklanır.

konsol
konsol
  • Büfe ve Konsol Stilleri

Büfeler ve konsollar çoğu zaman aynı işi yapar ve çok çeşitli stiller mevcuttur. Belli bir stil, belirli bir miktarda saklama alanı veya başka kriterler olsun, ihtiyaçlarınızı karşılayacak bir şey elde ettiğinizden emin olun. Ayrıca, geleneksel bir büfe veya konsol yerine farklı bir mobilya parçası kullanabileceğinizi unutmayın. İyi görünen ve ihtiyaçlarınıza cevap veren bir çekmeceli dolap veya konsol masanız varsa, kullanmaktan korkmayın.

  • Açık ve Kapalı Depolama Alanı

Birçok kişi yemek odası mobilyaları söz konusu olduğunda resmi bir yanılgıya düşüyor ve bu durumda kapalı depolama (sağlam kapılarla birlikte anlamında) daha iyi bir fikir olabilir. Kapatılan depolama daha idealdir, çünkü ögeleri güzel bir şekilde görüntülemek için endişelenmenize gerek yok. Dağınık da olsa bırakıp kapağını kapatabilirsiniz. İkisi arasında karar vermek zor zaman yaşıyorsanız, cam kapılı bir parça düşünün isteyebilirsiniz.

yemek odası
yemek odası
  • Mobilya Boyutları

Yemek odası mobilyaları genellikle takım halinde bulunur ve bir tane satın almak isterseniz, birbirleriyle ilişkili olmayan boyutlar hakkında endişelenmeniz gerekmez. Takım değil de daha eklektik bir görünüm istiyorsanız, parçaların tarzda olmasa da ölçekte uyumlu olmasına dikkat edebilirsiniz. Mobilyaların genişliği ve derinlikleri değişir ancak odadaki her şeyle dengede olmalıdır. Bir büfe veya konsol satın alırken yemek masasından biraz daha yüksek olması gerektiğini unutmayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir