Geleceğin Arabası Sürebileceğiniz Akıllı Bir Telefon Olacak!

Modern arabalar, sahip olduğumuz herhangi bir şeyden çok daha fazla bilgisayar ve sensörlerle dolu teknolojik harikalar. Geçen yıl Consumer Electronics Show (CES)’ de otomobil üreticilerinin akıllı telefonlar ile çalışan otomobil teknolojilerini gördük ve bu yıl, uygulamalar ve yüksek teknoloji verimliliği daha ön plandaydı.

2018 Mercedes Benz
2018 Mercedes Benz

En Yeni Teknolojiye Sahip 3 Dikkat Çeken Otomobil Markası

Birçok ünlü markanın yer aldığı otomobil fuarı, heyecan verici gelişmelere tanık oluyor. İşte sadece 3 çarpıcı örnek:

Mercedes-Benz: Yeni model S550, lüks sektörde bugünlerde beklediğiniz tüm teknik özelliklere sahipti; ön koltuklarda göstergeler yerine, bir çift büyük ekran ve her koltuğun küçük dokunmatik ekranlar mevcut. Doğal olarak, her şeyde bir QR kodu var ve kendi internet bağlantısına sahip. Ayrıca, sürüş ve güvenlik sistemlerini özelleştirebilmeniz için hava durumu, rota, zaman, trafik koşulları vb. bir dizi faktörü birleştirebiliyor.

Audi: Audi quattro lazer ışığı konsepti, şovun en dikkat çeken otomobili oldu. Rekabetin yanında, aslında bir konsolda saklı kablosuz telefon şarj aleti gibi, gerçekten de yararlı olan yenilik getiriyor. Audi, süper bağlantılı bir otomotiv geleceği için markanın vizyonu olan Kentsel Gelecek Girişimi’ni de açıkladı. Otomobilleri birbirine bağlayarak, sokak lambaları, hava durumu ve her şeyle birlikte gelecekteki şehirlerin daha akıcı trafik akış modelleri olacaktır.

Mercedes
Mercedes

Mazda: Araç, konuşma metni desteği ile Bluetooth üzerinden telefonlara bağlanıyor ve adaptif hız kontrol, şeritten ayrılma uyarıları ve kör nokta izleme özelliğine sahip. Bütün bu teknoloji bir zamanlar lüks arabalara sürüldü ve Mazda Sedan gibi yüksek hacimli modellerde görmek, teknolojinin otomobil endüstrisi tarafından nasıl genişlediğine iyi bir örnek.

Sonrasında otomobil teknolojileri açık uçlu; her araba daha akıllı ve daha fazla bağlantıya sahip olacak ve bir uygulama bulunmadığı sürece hiçbir araba tercihe değer olmayacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir