Geçici Mide Bozuklukları için En İyi 5 Ev Çözümleri

İshal, kusma, kesilmeyen bir karın ağrısı, gelip giden kramplar ve zirvede gıda zehirlenmesi belirtileridir. Birkaç saat içinde geçmemesi durumunda doktora gitmeden önce akıllıca bir şey yapmanız gerekebilir. İşte gıda zehirlenmesi ve mide bozuklukları için ev ilaçlarının en iyi 5 tavsiyesi:

mide ağrısı
mide ağrısı
  1. Ballı Zencefil: Neredeyse her türlü rahatsızlığı tedavi edebilir. 1 tatlı kaşığı toz zencefili, bir kaşık dolusu balla karıştırın ve rahatsız edici bir karnı rahatlatmak, kötü krampları hafifletmek için kullanın.
  2. Limon Suyu: Sindirim sisteminizi temizlemek için 1 limonun suyunu bir bardak suya karıştırın ve karnınızı temizlemek, aynı zamanda bulantıyı yatıştırmak için günde birçok bardak içebilirsiniz.
  3. Soğuk Süt: Karışık bir mideye, bir bardak soğuk sütten daha sakinleştirici başka bir şey yok. Dilerseniz seçtiğiniz bir başka lezzeti ekleyin. Ancak sade, soğuk süt, sürekli kusmaya karşı başa çıkmanız gereken gücü vermek için kesinlikle iyi bir iş çıkaracaktır.
  4. Muz: Muzun en güzel yanı, ishal ve kabızlık sorunlarının her ikisinde de kullanılabilmesidir. Dolayısıyla, hangisi olursa olsun, muzu güvenle yiyebilirsiniz. Size güç katarlar ve karnınızda besleyici bir şey olduğundan emin olabilirsiniz.

    mide problemleri
    mide problemleri
  5. Kimyon: Kimyonun yüksek anti bakteriyel özelliklere sahip olduğu söylenir ve mide bulantıları ile mücadelede gerçekten harikadır. Sadece bir kaşık kimyonu hafif bir çorbaya ekleyin ve daha iyi hissetmek için tüketin.

Mide ve bağırsak problemleri yaşadığınızda mümkün olduğunca fazla su ve sıvı için. Sadece bu önerileri kullanarak durumu düzeltemeyeceğinizi düşünüyorsanız, hemen bir hastanenin yolunu tutun ve öncelikle tıbbi önerileri dikkate alın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir