Franchise Bedeli Almayan Markalar ve Başvuru Yolları

Franchise bütün dünyada olduğu gibi bizim ülkemizde de her geçen gün yaygınlaşan bir tür sözleşmeli Pazar sistemidir. Ülkemizde ve hatta bütün dünya ülkelerinde, hizmet verdiği iş ile kendini kanıtlamış ve çevre tarafından kabul görmüş büyük firmaların verdi anlaşmalı pazarlama sistemine Franchise deniliyor.

Söz konusu olan firmalar kendi marka ve işlerini belirli bir süreliğe sözleşmeli olarak kiraya verirler. Firmalar bu kira sözleşmesi karşılığında belirli bir ücret talep edebilirler. Ancak bu pazarlama sisteminde Franchise bedeli almayan firmalar ise kira sözleşmelerini başka şartlar ürene gerçekleştirebiliyor.

Franchise Nedir?

Franchise belirli bir sözleşmeye dayanarak ticari alanda piyasada kabul görmüş firmaların verdiği marka ve iş kiralama sistemidir. Franchise verme yetkisi olan firmalar imtiyaz hakkına sahip olan firmalardır. Bu firmalar sözleşme yaparak kendi marka ve verdikleri hizmetin kalitesini bozmadan yapabilecek olan kişilere kiralayarak belli bir süreliğe işletme hakkı veririler.

Daha anlaşılır olarak bu büyük firmalar bayilikler veririler. Firmaların verdikleri bayilikleri için bazı firmalar ücret alırken bayilik ücreti almayan firmalar çoğunluk da.

Franchise Bedeli Almayan Markalar

Franchise, Sözleşmeli olarak bir markanın ve işletme hizmeti hakkının kiralanmasıdır. Bu pazarlama sisteminde büyük firmalar kendi özel sistemlerinin aynısını başka bir işletmeciye belli süreliğe kiralar. Bayilik bedeli almayan firmalar bulunduğu gibi verdikleri bayiliklerden ücret alan firmalarda var. Yeni girişimciler için franchise bedeli almayan firmalar arasında olanlardan bir kaçı şunlardır:

  • Platin kozmetik, uzun yıllardan beri kozmetik firması olarak hizmet veriyor. Platin kozmetik, Franchise bedeli almayan firmalar arasında en yaygın olan firmadır.
  • Sobe, firması bebek giyim üzerine hizmet veriyor. Bu firmada bayilik ücreti almayan firmalar arasında.
  • Tostizzza, henüz yeni bir firma olmasına rağmen, piyasada kaliteli tost çeşitleri ile kabul görüyor. Tostizzza markasında bayilik bedeli almayan firmalar arasında girmiş bulunuyor.
  • Zen pırlanta, pırlanta ve mücevherat firması olarak ününe ün katmış çok satan bir firmadır. Zen pırlantada diğerleri gibi zincirlerine halka eklemek için bayilik ücreti almayan firmalar arasındadır.
  • HACIALİOĞLU çiğ köfte firması diğer firmalar gibi bayilik ücreti alamıyor. Ayrıca bunun yanı sıra HACIALİOĞLU firması bayilik verdiği işletmecilere personel desteği ile iş eğitimini de ücretsiz olarak veriyor.
  • Sabundünyam, firması da bayilik ücreti almayan firmalardandır. Bu firma sabun ve sabun ürünlerini satan bir şirkettir.
  • Teknolog firması araç bakım ürünleri satan bir şirkettir. Bu firmada bayilik ücreti talep etmeden bayilik veriyor.

Franchise Bedeli Almayan Markalara Nasıl Başvuru Yapılır?

Pandamı sonra sürecinin sonlarına geldiğimiz şu günlerde iş sektörünün canlanması ile Franchise arayışları da hızlandı. Yeni iş kurmak isteyen kişilerin arama motorlarında en çok arma yaptıkları iş alanı da bayilik ücreti almayan firmalar oluyor. Merak edilen konuda Franchise Bedeli Almayan Markalara Nasıl Başvuru Yapılır?

Franchise başvurusu almak isteyen işletme sahiplerinin ilk yapması gereken, bayiliğini almak istediği markanın internet sayfasına girerek başvuru formu doldurmak olacaktır.

Bayilik Bedeli Almayan Markalara Nasıl Başvuru yolları:

  • Franchise almak istediğiniz firmanın internet sayfasından başvuru formu doldurursanız, bu firmalar size geri dönüş yapacaklardır.
  • Bayiliğini almak istediğiniz firmalara e-posta göndererek başvurursanız firmalardan geri dönüş aşabilirsiniz.
  • Bayiliğini almak istediğiniz firmaların iletişim numaralarından telefon ile arayarak randevu alarak görüşme yapabilirsiniz.

Bayiliğini almak istediğiniz firmanın başvuru formunda sizden istenilen kişisel bilgilerinizi doğru doldurmanız çok önemlidir. Bayilik veren firmalar size geri dönüş yaptıkları zaman sizden Franchise bedeli istemeyecekler ancak kendi prosedürlerine göre sizden istedikleri şartları ve gerekli olan koşullar hakkında bilgilendireceklerdir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir