Faranjitin Bazı Belirtileri

Faranjit son dönemlerde birçok insan da sıklıkla görülmeye başlanan önemli sağlık sorunlarından bir tanesidir. Genelde kişilerin boğaz ağrısı, yutkunma problemi, gıcık hissi, geniz akıntısı ve geniz akıntısına ile gelen kuru öksürük gibi şikayetler ile geldiği zamanlarda çoğu sefer kişiye faranjit tanısı konuluyor.

faranjit

faranjit

Eğer kişide halsizlik hissi varsa, burunun belli bir tarafında tıkanıklık mevcutsa, fazla terleme problemi yaşanıyorsa kesinlikle kulak burun boğaz doktoruna görünmesi gerekir. Bu yazımızda siz değerli okuyucularımıza faranjit hakkında bazı bilgiler sunduk.

Faranjitliler Dikkat

Yaşam kalitesini düşüren faranjit asla ihmal edilmemesi gereken bir hastalıktır. Faranjite yakalanan kişinin bol bol su tüketimi yapması ve kesinlikle dengeli beslenmesi gerekir. Bol bol C vitamini tüketimi yapmalıdır. Ayrıca yeşil çay ve bu benzeri gibi bitki çayları ile boğazında yumuşatılmalıdır.

faranjit hastalığı

faranjit hastalığı

Ayrıca eller sık sık yıkanmalı. Gün içerisinde özellikle de yatarken gargara yapılmalıdır. Bu dönemde mümkün olduğunca sigara tüketiminden uzak durulmalıdır. Temiz hava bu hastalar için olmazsa olmazdır. Son olarak kişi çok aşırı acı veya aşırı ekşi şeylerden uzak durmalıdır

Leave a Comment