Küçük Salonunuz İçin Dekorasyon Önerileri

Evlerde özellikle küçük salonların bulunması aile fertlerinin bir araya geldiği ve misafir ağırlanan bu alanlarda sıkıntı yaşanmasına sebep olabiliyor. Küçük salonunuz için yaratacağınız hem ferah hem de daha fazla oturma alanı ise dekorasyon önerileri içersinde yerini aldı.

Tavsiyeler

Özellikle dikdörtgen ve dar açıya sahip olan salonlarda yaşam alanı oluşturma son derece zordur. Bu anlamda en ideal olan koltuk önerisi köşe koltuklar olup orta sehpa konulması alan yaratacak olan durumlarda ise hem sehpa hem de puf olarak kullanılan çözümlerden faydalanabilirsiniz.

salon dekoru
salon dekoru

Televizyonu dar olan duvara koymak her daim yapılan bir durum olup geniş dubarda değerlendirerek etrafına rafları konumlandırabilirsiniz. Böylece hem saklama alanlarınız olur hem de şık bir dokunuş elde edebilirsiniz. Saklama çözümlerinde hasır sepet ya da renkli kutulardan faydalanmanız mümkün.

Dar alana sahip olan salonlarda açık rengin ferahlatıcı etkisinden faydalanmanız önerilir. Beyazlar, bejler bu alana ayrıcalık katacak olup aynı zamanda bu renkleri daha canlı tutmak için yeşil, mavi ve turuncu gibi tonlardan faydalanabilirsiniz.

salonlar
salonlar

Duvar tonu olarak dar alanda her daim beyaz ve beyaza yakın tonlar önerilir.

Duvarda konumlandıracağınız aynı oda da derinlik hissini yaratacaktır.

Eğer üçlü iki koltuk kullanımını tercih ediyorsanız gene açık tonlarda seçmeniz önerilir. Aynı zamanda orta sehpada ve halıda açık tona yer vermeniz alanda daha ferah bir havanın yakalanmasını sağlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir