Evde Beslenebilen En Kolay Canlı Çiçekler

Evlerinizde canlı çiçekler beslemek istiyorsanız ama çok bakım gerektirmeyen kendi kendine de sadece sizin sevginiz ile büyüyen çiçek türlerini arıyorsanız o halde doğru adrestesiniz. Sizler için evde beslenebilecek en güzel en kolay canlı çiçek türlerini araştırdık.

sukulent
sukulent

Sukulent

Sukulent son 2 yıldır aşırı popüler olmuş bir çiçektir. İster sadece bir saksıda alabilir ya da birkaç tane alarak bir fanusun içinde kendinize has bir tarz oluşturarak bir hobi bahçesi gibi oluşturabilirsiniz. Birçok farklı türü olduğu için gözünüze güzel geleni alabilirsiniz. Hepsinin bakımı aynıdır. Aydınlık bir köşede az su ile beslenerek bir güzel yaşarlar ve kolay kolay ölmezler.

Afrika Menekşesi

Birçok evin penceresinde olan Afrika menekşesi hem hoş görüntüsü ile hem de kolay bakımı ile favori arasındadır. Çiçek açmasını istiyorsanız bolca güneş ev ışık alan bir yere koymanız gerekiyor. Bir haftada sadece iki kere bolca sulayarak her daim bakımlı kalmasını sağlayabilirsiniz.

kaktüs
kaktüs

Kaktüs

Her ne kadar bazı türleri oldukça sıkıntılı ve tehlikeli olsa da eğer evde bebek ya da çocuk yok ise kaktüs doğru bir seçenek olacaktır. Su vermeyi unutsanız bile size kolay kolay küsmez. Üstelik evin her tarafında güzelce yeşilliğini korur. Bazıları çiçek açar ki işte onlar ayrı bir hava katar ortama. Yine de özellikle çok dikenli olanlarını tercih etmenizi önermeyiz. Yanlışlıkla olsa dahi elinize batması sizi bir hayli zorlayabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir