Ev Temizliğinde Limon Mucizesi

C vitamini deposu olarak bilinen limon, vücuda sayısız faydası olmasının yanı sıra kimyasallardan uzaklaşılması içinde çözüm sunuyor. Dünya para vererek aldığınız temizlik malzemeleri ağır kimyasalları sunuyor. Bu kimyasal deterjanların yerine geçebilecek özelliğe de sahip olan limon en doğal yöntem ile hem kimyasallardan uzaklaşmayı hem de hijyenik temizliği size sunuyor.

limon ve sirke
limon ve sirke

Temizlikte Limon Kullanımı

  • Banyoda Su Lekesine Çözüm

Banyolarda metal eşyaların üzerinde oluşan su lekeleri için bu alanları limon ile ovun. su ile durulayın lekeden eser kalmayacaktır.

  • Elde Kalan Kokular İçin

Soğan, balık ya da istemediğiniz her türlü ellere sinen kokulara karşı birkaç damla limonu elinize sıkıp ovun.

  • Giyimde Ter Lekesine Çözüm

Kıyafetinizde ter lekesi oluşumu sonrası bunu gidermek son derece zor olup bazen de imkânsız hale gelip giysin çöpe gitmesi ile son bulur. Limon suyu sürüp bir süre bekletin ardından yıkayın ve ter lekelerinden eser kalmayacak.

temizlik
temizlik
  • Pas Çözücü

Paslanmış olan bıçak ve benzeri mutfak aletlerinizi limon suyunda bir süre bekletin. Sonrasında yıkadığınız zaman pasın yok olduğunu göreceksiniz.

  • Ev Spreyinin En Doğallı

Evinizin güzel kokması için aldığınız spreyler yarattığı hoş kokunun yanı sıra birçok hastalığı da beraberinde getiriyor.  Ev spreyi hazırlamak için bir tencere suyun içine 3 tane limonu kesin ve içine vanilya, lavanta yağı ve benzer hoş kokuları katarak hazırlamanız mümkün.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir