Ev Dekorasyonunuzda Bütünlüğü ve Şıklığı Bozan Detaylar

Ev dekorasyonu oldukça özel olup sizin kendinizi en rahat hissettiğiniz şekilde olması gerekir. Evinize yaptığınız dekorasyon stili aynı zamanda sizin ile ilgili de ziyaretinize gelenlere bilgi verir. Fakat ev dekorasyonunuz yaparken bazen detaylar sebebi ile bütünlük bozulurken bazen de şıklık zarar görebiliyor.

dekorasyon

dekorasyon

Aydınlatma

Ev dekorasyonu içinde önemli olan aydınlatma konusuna yapılan açıklamalara göre en ideal olan seçim gün ışığı rengidir. Fakat odanın loş kalması karamsar bir alan yaratırken sersemlik ve uyku çağrıştırabilir. Yeterli düzeyde yapılması önerilir. Ayrıca aydınlatma için kullanılan avize, lambader ya da abajurunda bütüne uyum sağlaması önemlidir.

Mobilya Alımı

Koltuk ya da her hangi bir mobilyayı mağazaya girerek takım olarak satın almak oldukça rahatlık sağlar. Fakat o çok beğendiğiniz takım ev içinde yeterli uyumu yakalamayabilir. Örneğin halı ile bir birliktelik olmayabilir. Bunun üçün koltuklarda uyum ve denge sağlayıcı yastıkları, mobilyalarda da aksesuarları kullanabilirsiniz.

yanlış dekor

yanlış dekor

Duvarlar

Duvarlar dekorasyon tamamlayıcı olarak önemli olup boş duvarlar oldukça sıkıcı bir dekorasyon örneğini yaşatır. Bu sebep ile çeşitli tablolara, saatlere, farklı aksesuarlara duvarınızda yer açabilirsiniz. Bu hem denge yaratırken hem de uyumu evinize taşıyacaktır. Özellikle tablolarda çerçevenin ev dekorunuza uygun olması önerilir.

Düzen

Evinizin karışık ya da tozlu olması sonucunda en pahalı olan ürünler bir oldukça basit olarak algılanır. Bu sebep ile temizlik ve düzenine önem vermeniz önerilir.

Leave a Comment