Parfüm Seçmenin Püf Noktaları

Parfüm seçimi bazen hem bayanlar hem erkekler için oldukça zor bir işleme dönüşebiliyor. Bu yazımızda siz değerli okuyucularımıza parfüm seçerken hangi ölçütlere esas alarak davranmamız gerektiğine dair bazı püf noktalarından söz etmek istedik.

parfüm
parfüm

Her şeyden önce parfüm kişinin tenine uymalıdır. Yani o koku size yakışmalı.  Bu yüzden alternatifler içinden size en uygun olanını bulmanız gerekir.

Ten Renginize Göre Parfüm Seçin

Her şeyden önce size önerimiz parfüm alırken orijinal ürünün tercih etmeniz olacak. Çünkü orijinal olmayan parfümler içerisinde yoğun bir alkollü bulunur. Bu nedenle kıyafetlerinizle sarı leke bırakma olasılığı çok yüksektir. Ayrıca kalıcılığı daha fazla olacağı için uzun süre kullanım imkanınız olur.

parfüm seçimi
parfüm seçimi

Doğru parfüm için mutlaka ten rengimizi göz önünde bulundurun. Esmer tenliler genel olarak baharatlı kokular tercih etmelidir. Eğer beyaz tenliler ise kesinlikle ve kesinlikle odunsu ve vanilyalı korkuları kullanmalıdır. Çünkü beyaz tenlilerde baharatlı kokular çok kalıcı olmaz. Eğer yağlı bir cilde sahipseniz parfüm siz de çok daha uzun süre kalacaktır. Son olarak parfüm satın alırken mutlaka yaşınızda göz önünde bulundurmanız gerekir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir