Elma Sirkesinin Faydaları

Her şeyin kimyasal içerikli olduğu günümüzde her geçen gün doğal ve organik içeriklere daha fazla yöneliyoruz. Elma sirkesinin bin bir çeşit faydası var.

Elma Sirkesini Nerelerde Kullanabiliriz?

Herkes güzel parlak ve sağlıklı bir cilde sahip olmak ister. Düzenli cilt bakımı yapmak hep hayalini kurduğumuz cilde kavuşmamıza yardımcı olur. Kullanılan kozmetik ürünlerin içerisinde raf ömrünü uzatmak adına birçok kimyasal madde bulunmaktadır. Cildimizin asidik dengesini sağlamamıza yardımcı olacak bu şekilde sivilce ve siyah nokta oluşumunun önüne geçmenizi sağlayacak elma sirkesi cildinizi temizlemeye ve nemlendirmeyende yardımcı olur.

elma sirkesi
elma sirkesi

1 ölçek elma sirkesini 2 ölçek su ile karıştırın sonrasında cildinize bir pamuk yardımı ile uygulayın. Sabah uyandığınızda yeterince nemlenmiş ve sağlıklı bir cilt ile güne başlayacaksanız.

Elma sirkesi anti bakteriyel özelliği ile bilinir. Bu nedenle vücudunuzda bulunan akne, yara ya da iltihap noktalarına yine suyla karıştırarak uygulayabilirsiniz.

Elma sirkesi doğal bir temizlik maddesi olarak evinizde kullanabileceğiniz bir üründür. İçerisinde birçok kimyasal bulunan temizlik ürünler solunduğunda dahi vücuda zarar verir. Tamamen doğal bir çözüm olan elma sirkesini temizlik yapacağınız suya bir miktar karıştırarak evinizin her köşesini mikroplardan arındırabilir, asit içeriği ile lekelerden de kolayca kurtulabilirsiniz.

elma sirkesinin faydaları
elma sirkesinin faydaları

Yediğimiz meyve ve sebzelerin uzun süre çürümeden kalmasını sağlamak adına yüzeylerinde kimyasal maddeler bulunur. Bu kimyasallardan arınmasını sağlamak amacıyla meyve ve sebzeleri elma sirkesi damlatılmış suda bekleterek durulamamız, sağlıklı beslenmemize yardımcı olacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir