Bel ve Basen Bölge Diyeti

Diyet yapmak isteyenler genellikle bölgesel zayıflama amacı içerisindedirler. Özellikle bel ve basen bölgelerindeki yağlardan kurtulmak isteyen kişiler, düzenli bir diyet programı ve sporla desteklediğiniz takdirde fit vücuda sahip olduğunu gibi istenmeyen bölgelerdeki yağlardan da kurtulmuş olurlar. Bel ve basen bölgesindeki yağlardan kurtulmak için yapmanız gereken birçok diyet var.

basen egzersizi
basen egzersizi

Bu diyet uygulamaları içinde en popüler diyet uygulamasının sabah kahvaltısında 1 bardak süt, şekersiz çay, 1 haşlanmış ya da rafadan yumurta, 1 dilim peynir, 6 adet siyah ya da yeşil zeytin, domates, salatalık, bol roka tüketilmelidir. Bel ve basen bölgesini inceltmek için yapacağınız diyet uygulamasında öğle yemeği tercihinizde ise 1 dilim kepek ya da tam buğday ekmeği, 1 kase yoğurt, 1 tabak lahana ya da brokoli çorbası ve bol yeşillikli salata tüketilmelidir.

Diyet Uygulamalarında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Diyet uygulamalarının olmazsa olmazı ise su’dur. Su tüketimi günlük en az 3 litre olmalıdır. Diyetin akşam yemeği kısmında ise 1 dilim kepek ya da tam buğday ekmeği, 1 porsiyon haşlanmış ya da ızgara tavuk, hindi, kırmızı et veya balık ve bol yeşillikli salata tüketilmelidir.

bel bölgesi
bel bölgesi

Tüm bu öğünleri vaktinde uygun şekilde yenilmesi durumunda bel ve basen bölgesinde oluşan yağlardan kısa sürede kurtulabilirsiniz. 30 gün kadar uygulayacağınız bu diyet sonunda son derece etkileyici bir vücuda sahip olacaksınız. Diyet uygulamasında doktor tavsiyede alınmalıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir