Banyo Dekorasyonunda Kullanabileceğiniz Ekonomik ve Şık Makyaj Organizörleri

Losyonlar, parfümler, göz kalemleri, tırnak cilaları ve benzeri güzellik hazinelerin çoğu, yatak odanızdaki masanızdan banyoya giderken komik bir yol izler. Oysa onlara banyonuzda şık ve zarif bir yer hazırlayabilir, hem banyonuzu zenginleştirebilir hem de pratiklik kazanmış olursunuz. Üstelik bu ürünleri kolayca kendiniz de yapabilirsiniz. İşte bazı fikirler:

banyo
banyo

Boyalı Vintage Kavanozlar

Kavanozlar birçok pratik işleve sahiptir. On yıllar boyunca konserve için kullanılıyorlardı, fakat güzellik malzemeleriniz için de ideal kaplar oldukları anlaşılıyor. Farklı boyutta kavanozlar seçerek onları istediğiniz stilde süsleyebilirsiniz. Örneğin yarısına kadar bronz veya altın tonlarında bir sprey boya ile boyanmış kavanozlar banyonuzda çok şık görünecektir.

Vintage Resim Çerçevesi

Kullanmadığınız klasik bir resim çerçeveniz varsa, içerisine 2-3 sıra ince raflar eklenerek harika bir makyaj organizörü olabilir. Çerçevenin oymaları güzellik ürünlerini sergilemek için zarif bir ton oluşturur ve metalik kaplama kesinlikle modern bir hale getirir.

banyo dekoru
banyo dekoru

Modern Bir Raf

Hazır olacak bulabileceğiniz gibi uygun malzemeler ile kendinizde bir raf organizörü tasarlayabilirsiniz. İlham vermek gerekirse küçük eşkenar üçgenler oluşturacak ince çıtaları birbiri üzerine konumlandırabilir, uygun aralıkları oluşturduğunuzda yapıştırabilirsiniz. Püskürtme bir boya ile son dokunuşunuza şıklık ekleye bilirsiniz.

Ağaç Dalından Makyaj Organizörü

Bu çarpıcı kozmetik tutucu fikri, basit kategorilere giriyor. Bulabileceğiniz düzgün, yumuşak bir ağaç (huş ya da kavak) dalı olabilir. Üstte kalacak şekilde matkapla hazırlayabileceğiniz delikler, makyaj fırçaları ve kalemler için asıl noktalar olup asimetrik açılarda delikler de ek bir görsel ilgi uyandırır. Verniklemeniz, nemli banyoda bozulmayı önleyecek, doğal duruşunu koruyacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir