Alerjenler ile Savaşmanın 5 Kesin Yolu

Evinizde hapşırık, kaşıntılı gözler, boğaz rahatsızlıkları ve solunum sıkıntısı çeken aile bireyler varsa alerjik reaksiyona neden olan herhangi bir madde olabilir. Evde kullanılan yaygın alerjenler toz akarları, böcek pislikleri, polen, hayvan tüyleri ve küflerdir. Düzenli haftalık ev temizliği, alerji yönetim planının önemli bir parçasıdır. Hatta temizlik epeydir yapılmadıysa toz ve diğer alerjenlerin karışmasıyla alerji semptomlarını tetikleyebilir.

alerji
alerji

Alerjenleri yakalamak ve alerjik reaksiyonlara neden olabilecek kimyasal maddelere maruz kalmayı önlemek için uygun aletleri ve temizlik ürünlerini kullanmak da önemlidir.

  • Elektrik süpürgesi ile her yeri vakumlayın: Hassas bir partikül veya Hepa filtre vakumunuz yoksa mümkün olduğunca çok sayıda partikül tuzağı yapmak için bir torba kullanın. Torbasız vakumlar için, toplama kabını düzenli olarak temizleyin ve yıkayın.
  • Filtreli alerjen vakum makinesi: Toz akar maddelerini, bakterileri, virüsleri ve polenleri öldürmek için morötesi ışın kullanır ve daha sonra kumaş yüzeylerindeki suçlulardan % 99.9’u ortadan kaldırmak için bir çift filtrasyon sistemi kullanır.
alerjik reaksiyon
alerjik reaksiyon
  • Tek Kullanımlık Toz Mendilleri: Sentetik ıslak temizlik mendilleri ve havlular tozu toplayıp çöp kutusuna atılıncaya kadar tozu tutacak statik bir tutuş oluştururlar.
  • Doğal temizleyiciler kullanın: Boya içermeyen ve kokusuz deterjanları ve diğer leke çıkarma ürünlerinden birini seçin.
  • Mikrofiber Temizleme Bezleri ve Paspaslar kullanın: Mikrofiber bezler, pamuktan veya kâğıt havlulardan daha iyi tozu çekecektir. Çıkarılabilir kafalı temizleme aletlerini, yıkayıcıda kapsamlı bir temizlik için atılmış olarak seçebilirsiniz. Tozu çekmek için kullanmadan önce bezleri ve temizlik bezlerini hafifçe nemlendirin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir