Abiye Altına Hangi Topuklu Ayakkabı Giyilir?

Abiye elbiseler ile kombinlenecek ayakkabı seçiminde öncelik ayak konforunun sağlanmasıdır.
Seçilen abiyeye uygun ayakkabı tercihi yapılırken öncelikle ayakkabının topuk boyunun abiye kıyafete uygun olması beklenir. Uzun gece elbiseleri kullanırken ayakkabının elbisenin altından yürümedikçe görünmemesi gerekir.

Abiye elbisenin kumaşına ve modeline göre topuklu ayakkabı tercihi yapılabilir. Elbise ile aynı kumaştan ya da materyal farkını belli etmeyecek türde ayakkabı tercihleri yapılmalıdır. Topuklu ayakkabınız elbise ile uyumlu renklerde olmalı ya da kombininizdeki diğer parçalarla uyum sağlamalıdır.

topuklu ayakkabı

Abiye altına hangi boyda topuklu ayakkabı tercih edilmelidir?

Abiye altına tercih edilecek topuklu ayakkabının boyu kıyafete göre seçilmelidir. Eğer elbise uzun ise ayakkabının elbisenin altından görünmek tercih edilmez. Bu durumda daha kısa topuklu ayakkabılar tercih edilmelidir.

Mini bir abiye elbise ile yüksek topuklu bir ayakkabı tercih edilebilir. Yüksek topuklu ayakkabılarda rahatlık ve konfor ön planda olmalıdır. Bu sebeple yedi santimetreden uzun topuklu ayakkabılarda platformu olan türde bir topuk seçimi yapmalısınız.

Abiye Altına Hangi Türde Topuklu Ayakkabı Giyilir?

Abiye altına giymek için en çok tercih edilen topuk modeli genellikle ince topuktur. Kalın ve dolgu topuklu ayakkabılar davetler için fazla tercih edilmezler. İnce topuk hem daha şık ve zarif olduğu
için hem de abiye elbiseye daha uygun olduğu için tercih edilirler.

Abiye elbise ile tercih edilen topuklu ayakkabı çeşitlerinden biri de çivi topuk gibi fazla iddiası olmayan ama zarif ayakkabılardır.

Abiye Elbise İle En Çok Tercih Edilen Topuklu Ayakkabı Modelleri Nelerdir?

Davetlere giderken tercih edilen kıyafet ve aksesuarlarla beraber topuklu ayakkabı da kombinin olmazsa olmazlarındandır. En çok tercih edilen modellerde yüksek topuklu önü kapalı olan modellerdir. Platformlu topuklu ayakkabılar da en çok tercih edilenler arasındadır.

Gidilecek davetin hangi mevsime denk geldiğine göre ayakkabı modeli seçimi yapılabilir. Sandalet türü ucu açık topuklu ayakkabılar daha şok yaz aylarında tercih edilirken, kış aylarında çoğunlukla ucu Kapalı ayakkabılar tercih edilir.

Sonuç olarak topuklu ayakkabı tercihleri abiyenin rengi, kumaşı, boyu, davetin gerçekleştiği mevsim ile alakalı değişiklikler gösteri

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir