Yumurta Akı ile Gençleşin

Yumurta akı cildi gençleştirdiği gibi parlak görünmesini de sağlar. Anne sütünden sonra insana ihtiyacı olan besin kaynaklarını bulundurduğu için düzenli tüketilmesi de önerilir. Yumurta ile hem kilo kontrol edersiniz hem de cildinizi gençleştirişiniz. Yumurta akını düzenli olarak cildinize uyguladığınız zaman kırışıklıklarınız yok olur hatta gözaltı çizgilerinden de kurtulursunuz. Yumurta akı ile olan maskeleri her cilt tipi rahatlıkla uygulayabilir.

gözaltı

Yumurta Akının Cildi Gençleştirme Özelliği

Haftada üç kere cildinize yumurta akı içeren maske uygulamayı ihmal etmeyin. Organik yumurta seçmeye özen gösterin. Cilt problemleriniz varsa yumurta akını iyice çırpın ve içine bir miktar limon suyu ilave edin ve yüzünüze sürün. Yirmi dakika beklemeniz yeterlidir. Kırışıklıklar için ise bir yumurta akını çırpın ve içine bir çay kaşığı şeker ilave edip iyice çırpın. Bu karışımı temizlenmiş cildinize sürün. Yirmi dakika sonra yüzünüzden çıkarın.

Yumurta akı özellikle kazayağı çizgilerinden de kurtulmanızı sağlıyor. Göz çevrenize iki günde bir yumurta akı sürerseniz, göz çevrenizdeki torbalardan ve kırışıklıklardan da kurtulursunuz. Yumurta akı cildi canlandırır ve cildi besler. Uyguladığınız maskelerin içinde bir adet yumurta akı katmayı ihmal etmeyin. Yumurta cilde olduğu kadar saçlara da faydalıdır. Saçlarınız için zeytinyağı içine bir adet yumurta akı kırın ve karıştırın. Saçınızda bir saat bekletin ve ılık su ile yıkayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir