Yaşlanma Karşıtı Göz Kremini Evde de Yapabilirsin!

Birçok doğal yaşlanma karşıtı göz kremi etiketine bakın; kafein, C vitamini, yeşil çay, hindistancevizi yağı ve kuşburnu yağı gibi malzemeleri göreceksiniz. Bu, evinizde bir anti-aging göz kremi hazırlayabileceğiniz anlamına mı geliyor? Cevap elbette, evet!

göz kremi
göz kremi

Ev Yapımı Anti-Aging için 4 İpucu

İçeriğin yarısını bile telaffuz edemediğiniz pahalı eczane kremlerinin yerine bu ipuçlarını kullanarak doğal malzemelerle başlayın.

  • Zor malzemelerden kaçının: Gözlerinizin çevresindeki cilt, son derece hassas olduğundan, çay ağacı yağı gibi uçucu yağlardan kaçının; bu cilt bölgesi için çok sert olabilir. Kirpik ve göz kapağı bölgelerine yağ sürmekten daima kaçının ve alerjiniz olabilecek herhangi bir bileşenden uzak durun.
  • Kokusuz, nemlendirici içerikler arayın: Badem, hindistancevizi ve üzüm çekirdeği yağı gibi taşıyıcı yağlar, bitkinin tohum, çekirdek gibi yağlı öz kısımlarından çıkarılıyor ve bu da ince göz çevresi cildini pürüzsüzleştirip nemlendiriyor.
yaşlılık kremi
yaşlılık kremi
  • Badem yağı kullanın: Bu özel yağ asitleri ve C vitamini gibi antioksidanları ile cildi nemlendirir ve esnek tutar. Bal ve badem yağından eşit miktarda karıştırmayı deneyin ya da uçucu yağ asitlerinin fazladan bir dozundan yararlanmak için avokado ve badem yağı harmanlamayı deneyin.
  • Yeşil çay düşünün: Sadece yaşlanmanın ve kırışıklıkların gecikmesine yardımcı olmaz, pul pul dökülme, nemlendirme ve yumuşak cilt için de mükemmeldir.

İşte size özel bir tarif: 1 çorba kaşığı aloe vera jeli, 2 çorba kaşığı güçlü yeşil çay, 1/2 çay kaşığı mısır nişastasını özleşene kadar kaynatın. Soğuttuktan sonra göz çevrenizde kullanın. Bu, yorgun gözleri yatıştırmak ve nemlendirmek için mükemmel, hafif bir jeldir. Antioksidanlarla doludur ve doğal olarak gençleştirir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir