Uzaktan Çalışmayı Daha Yönetilebilir Hale Getirecek 6 Fikir

Evimiz genellikle boş zaman ile ilişkilendirdiğimiz bir yerdir ve böyle bir ortamı saatlerce çalışmak zorunda olduğunuz bir ortam olarak düşünmek o kadar basit değildir. Çoğu zaman evde kalıyorsanız, iş ve dinlenme arasındaki denge çöpe gider.

Uzaktan çalışırken motivasyon eksikliği ve üretkenlikle mücadele mevcut statükonuzsa, bu makaledeki fikirleri göz önünde bulundurun. Durumu iyileştirmeye yardımcı olabilirler.

Çalışma Araçlarınız Çalışır Durumda Olsun

Bilgisayardan aksesuarlarına ihtiyaç duyduğunuz her şeyin çalışır ve iyi durumda olması önemlidir. Yavaş performanstan kaçınmak için dijital cihazlara gereken özeni gösterdiğinizden emin olun. Ayrıca, iş için kullandığınız bir bilgisayar, akıllı telefon, tablet veya başka bir cihaz için gerekli depolama alanını boşaltın, tozu temizleyin, arka plan işlemlerini sınırlayın ve diğer bakım işlerini yapın.

Bir Programa Bağlı Kalmak

Evden çalışmaya başladıktan sonra, özellikle işe gidip gelme konusunda endişelenmenize gerek kalmadığında, kendinizi daha esnek bir programa sahip bulursunuz. Bu sizi yatakta daha uzun süre kalmaya teşvik edebilir. Ayrıca denetim olmaması kendinizi iyi hissediyorsanız muhtemelen normalden daha geç çalışabileceğiniz anlamına gelir. Böyle bir düşünce tehlikeli olabilir çünkü oldukça kötü bir programa sahip olabilirsiniz. Evden çalışıyor olsanız bile, bir rutin oluşturmak ve buna bağlı kalmak önemlidir.

Mümkün Olduğunda Evden Ayrılın

Kısıtlamalar bazıları için evden ayrılmayı zorlaştırıyor ancak elinize geçen her fırsatı değerlendirmelisiniz. Temiz bir nefes alacak ve işyerindeki olası sorunları bir süreliğine unutacaksınız.

İş Arkadaşlarınızla İletişimde Kalın

Çeşitli ofis etkinliklerine bizzat katılmamak ve iş arkadaşlarınızla görüşememek moralinizi bir nebze olsun azaltabilir. Bazı meslektaşlarınızla yakınsanız, ilişkiyi sürdürdüğünüzden emin olun. İş dışındaki boş zamanınızın bir kısmını iş arkadaşlarınızla telefonda konuşarak geçirebilirsiniz.

Özel Bir Ofis Alanı Oluşturmayı Düşünün

Özel ofis alanı basit bir masa ve sandalye olabilir. Tabii ki boş bir odanız varsa daha iyi  olur ancak bu gerekli değildir. Özel ofis alanının amacı oldukça açıktır; yalnızca iş için kullanacağınız bir konum oluşturmak istiyorsunuz. Bunu yapmak odaklanmanıza ve dikkat dağıtıcı şeylerden kaçınmanıza yardımcı olur. Oturmak sizi, ertelemek yerine işinizi yapmak ve bitirmekle ilgili olması gereken doğru zihniyete götürecektir.

Dikkat Dağınıklıkları Sınırlayın

Ertelemeden bahsetmişken iş ve eğlence için zaman ayırmanız gerekir. Yakınınızda işle ilgili olmayan konular için kullandığınız bir akıllı telefon veya tablet varsa onları kullanmaya meyilli olabilirsiniz. Sosyal medyada gezinme, arkadaşlarla sohbet etme, mobil oyunlar ve diğer dikkat dağıtıcı şeyler iş verimliliğinize zarar verir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir