Peugeot 5008 İncelemesi

Fransız otomobil firması Peugeot’un MPV sınıfına ait modellerinden birisi olan 5008, oldukça ilgi gören ve ses getiren bir otomobil. İncelememizde teknik, donanım, güvenlik, dış görünüş gibi özelliklerinden bahsedeceğiz. Son 2-3 yıl öncesine kadar ülkemizde pek satılmayan MPV sınıfı araçlar, günümüzde oldukça rağbet görmekte. Çocuklu aileler için cezbedici MPV sınıfı otomobillerin popüleritesi arttıkça otomobil firmaları da tepkisiz kalmıyor.

Peugeot 5008 Özellikleri

Yollarda sıklıkla görmeye başladığımız geniş otomobil sınıfında Fransız markası Peugeout’un yeni aracı 5008, firmaya prestij katmış gibi görünüyor. Türkiye’de Peugeot’a önyargılı vatandaşların olduğunu bilmeyen yoktur. 308, 2008, 3008 ve 5008 modelleri ile Peugeot, tüm bu önyargılara son verecek özelliklere ve donanıma sahip.

Teknik olarak incelediğimizde oldukça başarılı olan ve Peugeout 5008, geniş, ferah ve kullanışlı kabini ile geniş aileler için tasarlanmış. İstenildiğinde 7 koltuğu da açabilir, daha az kişi seyahat edilecekse kapalı konumda tutulabilir. Ergonomik bir iç dizayna sahip olan otomobil mükemmel bir sürüş keyfi sağlamaktadır.

  • Geniş ön camı ve ‘’Head Up’’ ekranı ile pratik ve kolay bir sürüş imkanı sunmaktadır. Bu ekranda güzergaha ve sürüşe ait tüm ayrıntılar görülmektedir.
  • Güvenlik açısından da oldukça önemli olan Head Up ekranı, sürücülerin dikkati dağılmadan gösterge panelindeki bilgileri yola bakmadan görebilecekler.
  • Ayrıca yokuş kalkış desteği diye tabir edilen, aracın rampada geriye kaymasını engelleyen sistem de buna ek olarak sunulmaktadır. Bu özellik en boş pakette bile mevcut.
  • Boyutlarına göz atacak olursak: 4529 mm uzunluğa, 1837 mm genişliğe, 1639 mm yüksekliğe sahiptir. Bagaj kapasitesi de MPV sınıfı otomobillere nazaran oldukça geniş olup 823 litredir.
  • Boş ağırlığı ise 1520 kg’dır.
  • Yakıt tüketimi konusunda biraz başarısız olsa da, geniş iç hacmi bu olumsuzluğu unutturur nitelikte.

Peugeot 5008 Kimler Tarafından Tercih Edilir?

Dizel motorları ile satışa sunulan Peugeout 5008, 1.6 e-Hdi Allure ve 1.6 Hdi Active motor seçeneklerine sahip. Aracı daha yakından incelemeniz için en yakın zamanda bir Nissan Showroom’a uğrayarak test edebilirsiniz. Fransız markası Peugeout’a karşı önyargıların yıkılmasına vesile olacak 5008, kalabalık aileler için tercih edilebilir bir otomobil.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir