Linkedin Derece Nedir? 

Linkedin derece nedir sorusu birçok kapsamda ele alınabilen bir konudur. Kendi içinde dereceleri olan Linkedin sosyal iş ilanı platformunda derecelere göre işlemler yapılmaktadır.

Linkedin derece nedir sorusunu platformun kullanıcıları bağlantı anlamında merak etmektedir. Linkedin üzerinden bağlantı yollarınıza göre belirlenen Linkedin durumu derece olarak tanımlanmaktadır.

Linkedin’de Derece Çeşitleri Ne Demek?

Linkedin ne demek ve derece ne sorusunu bağlantılı olarak açıklamak mümkündür. Linkedin derecenin tanımı, bağlantı kurma yöntemlerinize gönderme yapmaktadır. Bağlantı kapsamında şu dereceler görülebilir:

  • Linkedin 1. derece
  • Linkedin 2. derece
  • Linkedin 3. derece şeklinde sıralama yapılmaktadır. Linkedin durumu sıralamasında kendine özgü anlamların açıklaması da ayrıca olmalıdır. Linkedin kullanıcılarının derecesi, yakınlık durumu ile de alakalı olabilmektedir.

Linkedin’de Dereceleri Neye Göre Belirlenir?

  • Linkedin’de dereceleri neye göre belirlenir sorusuna bakıldığında derecelerin karşılıklı bağlantı kurulması önem kazanır.
  • Birinci derece bağlantılar karşılıklı görüşmeler
  • Birinci derecede görüşme yapılan kişilerin bağlantıda olduğu diğerleri ikinci derece olarak tanımlanır.
  • Bir diğer aşama olan üçüncü derece ise ikinci derecede bağlantılarınızın bağlantıda olduğu kişileri ifade etmektedir. Derecelerin etkileşimi birinci derecede olduğunda veriminizin artması durumu olacaktır.
  • İş ilanları kapsamında düşünüldüğünde doğrudan görüşme yapılan mesajlar derecelerin ağırlıklı nerelerde olduğunu belli eder.
  • İş arayanlar ve iş alımı yapacaklar için birinci derece görüşmelerin baskın olması genellikle iyidir. Bağlantılı diğer iki ve üçüncü derecelerin de birinci derece görüşmelere çekilmesi ilgi durumu ve gereksinimlere bağlı görülebilmektedir.
  • Linkedin iş ilanları kapsamında kendi sayfanız üzerinden özgeçmiş tanıtımı olduğu için işle alakalı tüm dereceleri değerlendirebilirsiniz.

Linkedin Premium Artılarının Derecelerle Bağlantısı Nedir?

Linkedin Premium artılarının derecelerle bağlantısı nasıl kurulabilir sorusuna bakılması önem taşımaktadır. Premium üyeliğinizin olması bağlantılarınızın daha iyi sonuç almasına katkı sağlamaktadır. Dolayısıyla Premium arama ve bağlantı kurma artılarını derece avantajına da çevirebilirsiniz.

Linkedin’de Dereceler | Uzmanlık Bağlantısı

Linkedin giriş işlemlerinde, uzun süreli kullanıcıların uzmanlık alması derecelerle alakalı bir durumdur. Kullanmakta olduğunuz Linkedin’in tüm özelliklerine odaklanırsanız derece ve uzmanlık artıları sizinle olacaktır. Yeni ve güvenli bağlantılar kurmanız için üyeliğinizin gereksinimlerini yerine getirmelisiniz. Doğru bir profil oluşturmak da dahil her ayrıntı önem kazanmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir