Karın Germe Ameliyatı Sonrası

Karın germe operasyonu kadınlar kadar erkeklerin de talep ettiği bir estetik müdahaledir. Kadınlarda en çok hamilelik sonrası talep edilir. Aslen karın bölgesinde gevşeyen kas sisteminin ve karın zarının yeniden gerginleştirilmesi işlemidir. Bu işlem sırasında sarkan karın derisinin fazlası da alınır ve cilt gergin bir görünüme getirilir.

Karın germe ameliyatı sonrası bir kaç gün ağrı ve sızı olabilir. Hastalar gerginlik hissinde şikayet ederler. Bazı durumlarda hafif ödem oluşabilir. Bu yakınmalar sürekli olsa da ağır sorunlar değildir.

bel bölgesi

Genelde basit bir ağrı kesici sorunu giderir. Hastanın yatması ağrılarını arttırır, bu nedenle hastadan ufak ufak yürümesi istenir. Dikişler 5-7 gün arası alınır ancak son dikişin alınması 15 günü bulabilir.

Pansuman sargıları alınınca bu boşluk karın korsesi ile doldurulur. Dikiş izleri bir süre sonra rengini kaybeder ve karında görünmez hale gelir. Korsenin çıkarılması 1.5 ayı bulur. Bu süreçten sonra hastanın karın egzersizleri ile karın kaslarını güçlendirmesi adına çalışmalar yaptırılır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir