Doğal Yöntemler İle Dişlerinizi Beyazlatın

Çay, kahve ve sigara tüketimini bir türlü azaltamıyorsanız ve dişlerinizin sararmasından şikayetçiyseniz doğal yöntemler ile dişlerinizi beyazlatmanız mümkün. Kimyasal ürünler dişlerinizi beyazlatırken incelmesine ve farklı hasarlar almasına sebep olabiliyor. Bu sebeple doğal yöntemler ile dişinize zarar vermeden kolayca beyazlık sağlayabilirsiniz.

diş beyazlatma

diş beyazlatma

Dişinizi Beyazlatan Doğal Yöntemler

Zeytinyağı her derde deva olduğu gibi dişlerinizi beyazlatmada da oldukça usta. Bir parça pamuğu zeytinyağına batırın ve pamukla dişlerinizi dairesel hareketler ile birkaç dakika silin. Dişlerinizin hemen beyazlamaya başladığını fark edeceksiniz.

Portakallarınızı yedikten sonra kabuklarını çöpe atmadan önce kabukların iç kısmı ile dişlerinizi dairesel hareketler ile birkaç dakika ovalayın daha sonrasında ise soğuk su ile ağzınızı çalkalayın. Dişlerinizdeki lekelerin silindiğini ve dişlerinizin beyazladığını göreceksiniz.

diş beyazlatma nasıl yapılır

diş beyazlatma nasıl yapılır

Dişlerinizi beyazlatmanın başka bir yolu ise beyaz sirke ile fırçalamak. Diş fırçanızın üzerine birkaç damla beyaz sirke dökerek fırçalayın ve daha sonrasında soğuk su ile ağzınızı çalkalayın. Bu işlemi birkaç kez uyguladıktan sonra dişlerinizdeki renk açılmasının farkına varacaksınız.

Kuru defne yaprağı da diş beyazlatmada oldukça etkili bir yöntemdir. 2 çay kaşığı kurutulmuş ufalanmış defne yaprağı ve 2 çay kaşığı ince şekilde rendelenmiş portakal kabuğunu karıştırarak dişlerinize 5 dakika boyunca bu karışımı eliniz ile uygulayın ve daha sonrasında ağzınızı soğuk su ile çalkalayın. Dişlerinizin oldukça beyaz ve parlak bir görünüme kavuştuğunu göreceksiniz.

Leave a Comment