Doğal Toniklerle Cildinizi Sıkılaştırın

Cilt dokusu zamanla esnekliğini kaybeder ve gözeneklerin görünümü genişler. Cilt yapınıza uygun tonikler ile cildinizi sıkılaştırabilirsiniz. Evde yapacağınız tonikler doğal olduğu için cilde zarar vermez ve cildin gergin olmasını sağlar. Cilde nem dengesi sağladığı gibi cildinizin genç görünümüne de katkı verir.

tonik
tonik

Cilt Tipine Uygun Ev Yapımı Doğal Tonikler

Cildiniz yağlıysa bir şişe maden suyu içine 1 çay bardağı gül suyu ve 1 çay bardağı elma sirkesi ekleyin. Püskürtmeli bir şişenin içine koyun ve sabah akşam cildinizi bu karışım ile silin. Karışımı mutlaka buzdolabında saklayın ve üç gün kullanın. Yenisini yapabilirsiniz. Kuru bir cildiniz varsa 1 çay bardağı gül suyu içine 1 çay kaşığı buğday yağı ve 1 çay kaşığı tatlı badem yağı ekleyin. Düzenli olarak sabah akşam bu karışımla cildinizi temizleyin.

doğal tonikler
doğal tonikler

Buzdolabında 10 güne kadar saklayabilirsiniz. Makyaj temizleyici olarak da kullanılır. Karma bir cilt yapısına sahipseniz 1 şişe maden suyu içine elma sirkesi ekleyin. Bir çay kaşığı kekik yağı ilave edin. Buz poşetlerine bu karışımı koyabilir ve her gün cildinizin üzerinde gezdirebilirsiniz. Yağsız sütü de buz poşetlerine koyarak cildiniz üzerinde gezdirirseniz, cildiniz hem nemlenir hem de gözenekleriniz kısa sürede küçülür. Buz haline getirebileceğiniz diğer karışım ise papatya çayı ve kuşburnu çayı. Çay olarak demleyin ve buzluk poşetlerine koyup, cildinize sürün.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir