Cilt Problemlerinden Kurtulmak İsteyenler Dikkat

Özellikle kadınların birçoğunda genel cilt problemi şikayeti vardır. Genel cilt problemleri arasında en çok bilinenler ciltte parlama, geniş gözenekler, siyah nokta, fazla yağ, fazla kuruluk, kızarıklık, sivilce ve benzerleri yer alır. Herkes bu problemlerden bir an evvel kurtulmak ister.

cilt bakımı
cilt bakımı

Çünkü görsellik kadın için ayrı bir önem arz eder. Eğer siz de cilt problemlerinden kurtulmak ve daha düzgün bir cilde sahip olmak istiyorsanız mutlaka dikkat etmelisiniz.  Bu yazıda cilt problemlerine dair önemli bilgileri verdik okuyup yararlanabilirsiniz. 

Doğal Bir Cilt Bakımı Tavsiyesi

Genel cilt problemlerinden evde kendinizce doğal bakım uygulayarak kurtulmanız mümkün. Peki nasıl bir bakım uygulamalı? Limon her evde bulunabilen bir besindir. İçeriğindeki maddeler nedeni ile müthiş bir doğal temizleyici olan limondan siz de cilt bakımınızı yaparken yaralanabilirsiniz. Aynı zamanda limon cildin fazla yağını da emen bir özelliktedir. Bu yüzden fazla yağlı cilde sahip olan kişilere limon önerebiliriz.

cilt
cilt

Yapmanız gereken tek şey bir limonun suyunu sıkıp üzerine göz kararı su ekleyip pamuk kullanarak cildinize sürmenizdir. Bu şekilde yaklaşık 15 dakika bekleyin ve daha sonra durulayın. Bu uygulama eğer haftada iki kere uygulanırsa cildiniz mikroplardan ve fazla yağdan arınır. Bir başka doğal bakım önerimiz de ısırgan otu ya da adaçayı çayı suyu olacak. Bunları cildinize temizleyici olarak uygulayabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir