Burun Tıkanıklığına Ne İyi Gelir?

Burun tıkanıklığı sorunu özellikle bu soğuk kış günlerinde birçok kişinin yaşadığı sorunların başında geliyordur. Grip geçse bile birçoğumuzda burun tıkanıklığı sorunu kalmış olabilir. bu durum da uykuya dalmada zorluk çekmeye ve nefes almada zorluğa sebep olabilir. Peki bu burun tıkanıklığından nasıl kurtulabiliriz? İşte bu yazıda siz değerli okuyucular için bu konu hakkında bazı bilgileri sizler için paylaştık.

burun tıkanıklığı
burun tıkanıklığı

Burun Tıkanıklığı İçin Doğal Çözümler

Genelde sinüzit, gribal enfeksiyon, astım ve alerjik sebeplerle oluşan bu tıkanıklık doğal yollarla engellenebilir. Mesela nemli odada uyabilirsiniz. Yattığınız odaya bir çaydanlık kaynatılmış suyu koyun. En çok bilinen yöntem de tuzlu su çekmek.  Birçok doktorunda önerdiği bu yöntem için bir çay barağı suya bir çay kaşığı tuz ekleme ile gerçekleştirilebilir.

gribal enfeksiyon
gribal enfeksiyon

Sonra tuz eriyince burna damlatın. Bir diğer yöntemde bir tutam lavantayı bir bardak sıcak suda 110 dakika beklettiğiniz suyu burnunuza her saat çekmenizdir. Bir başka yöntem de papatya çayı. Papatya çayı buharı burun tıkanıklığına birebir. 3 bardak suya bir bardak papatya dökün. Kaynatın. Bunun buharını eğilerek çekin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir