Baklavalı Saç Hakkında Bilgiler

Kullanım amacı ve yerleri: Taban yüzeylerinde kullanılan demir çelik sacların kaygan desenlerinden kaçınmak ve zaman içinde bu kaymayı arttırmak için, siyah lamine levhalar sürtünmeye karşı direnci arttırır ve faktörünü ortadan kaldırır. Baklavalı sac yuvarlanarak yüzeylere verilen kabartma desenleri sayesinde çevresel risk.  Bunun yanı sıra tabakanın yüzeyinin, açık alanlarda ıslanma ve buğu gibi daha yararsız hale gelmesi, desenli levhaların kullanılmasını gerektirir.

Nerelerde Kullanılır?

Temel olarak yangın merdivenleri, yürüyüş yolları, rampalar, makineler, gemiler ve banyo tesisleri veya ıslak zeminler, kamyonlar ve kamyon gövdeleri, basamaklar, dolap kapıları, siding veya dekorasyon amaçlı zemin katta. Ülkemizde baklavalı sac sanayi ve sanayi alanında büyük fabrikalar, şirketler ve atölyeler faaliyet göstermektedir.

Ham Madde Olarak Üretimi

Bu faaliyetlerde hammadde olarak sac ürünler kullanılmaktadır. İşleme için sac ürünleri satın alan fabrikalar bölgede bulunurken, bu ürünleri üreten sac üreticileri de bulunmaktadır. Ülkemizdeki bazı sanayi kuruluşları sac ürünleri alıp ithal etmekte ve yüzlerce ürün yapmak için kullanmaktadır. Baklavalı sac fiyatları dolar cinsinden dolar cinsinden satın alınır. Dolar döviz kurundaki dalgalanmalar ülkemizde sac metal ürün fiyatlarının düşmesine veya artmasına neden olmaktadır. Sanayi sektöründe yaygın olarak kullanılan sac levha, metal iş parçasına verilen addır.

levha;

kalınlıkları,
Üretildikleri metale,
ağırlık
Direnç,
İster yerli ister yabancı,
İçinde kullanıldığı ürünler
Sıcak veya soğuk olsun
Bu, kalitelerine bağlı olarak değişir.

Ağrılığı Farklıdır

Galvanizli sacların ağırlıkları ürünlerde farklı, siyah sacların ağırlıkları farklıdır. Bu sektördeki çalışanlar veya zanaatkârlar, levhaya dokunduğunda tabakanın özelliklerini, damalı tabakanın ağırlığı ve hangi bölgeler için bilgi sahibi olurlar.

Yamuk-sac fiyatı
Yaprak çeşitleri
Yapısal ve fonksiyonel ürünler üretmek için kullanılan tabakalar farklı özelliklere sahiptir. Bu özellikler kullanım alanına göre tercih edilir ve bu alan için en dayanıklı ve sorunsuz sac seçeneği tercih edilir.

Ülkemizde;

paslanmaz
demir
İsim sayfası altında kullanılan sayfalar kullanılır.
Trapez saclar ve kullanım alanları
Trapez levhalar hava olaylarından etkilenmeme ayrıcalığına sahiptir. Nem, nem, yağmur suyu ve kar suları yamuk tabakalara zarar vermediğinden, kullanım alanları belirlenir. Çatı, oluk konstrüksiyonu, ısı yalıtımı ve panjur gibi ürünlerde kullanılan trapez sacların ağırlıkları tabaka sayısına bağlı olarak değişir. Trapez levhaların fiyatları ağırlıklarına ve boyutlarına göre değişmekle birlikte, levha ithal edilirse, dolar oranında satın alınır ve satılır. Trapez sacın kg’ı, tabakanın boyutuna, kalınlığına ve özelliklerine bağlı olarak değişecektir. Çatı, iniş borusu ve oluk bir trapez sacdan yapılır.

Çatı saclarının fiyatları hakkında net bilgi sahibi olmak için, çatı için kullanılan tabakanın boyutunu, kalınlığını, boyutunu veya bir çatıyı örtmek için kaç kg levha kullanıldığını bilmek gerekir. Trapez saclar paslanmaz sac grubuna giren metallerdir.

 Levhalar Ve Kullanım Alanları

Ülkemizde sanayide en çok kullanılan sac grubudur. Her bir ürün grubunun üretimine uyarlanan bu tabaka, 0.50, 0.60, 0.70, 0.80 gibi sayılara sahiptir. Üretilecek ürün için hangi numaralı sac  uygundur, hangi numaralı sac kullanılır. İşlenmiş ve soğuk şekillendirilmiş çelik alaşımlı levha grubunun açıklaması, levhasının ne olduğu sorusunun en doğru cevabıdır. Levhalar, bir presle bastırarak, rulo ile yuvarlayarak ve hareketli bir mesnet ile birleştirerek her türlü kullanımı sunar.

Çeşitli Ürünlerde Kullanımı

Otomotiv, beyaz eşya, soba boruları, soba kovası ve çeşitli ürünlerde kullanım için uygundur.  Levha fiyatları dolar oranından aniden değişse de, diğer levhalardan daha düşüktür. Levhalarla aynı kategoriye sahip siyah levha fiyatları genellikle benzerdir. Sayfaları siyah sayfalara benzer. Yaprakları siyah yapraklardan biraz yağlanır.

Karaca Metal’in ürünlerini incelemek için https://www.karacametal.com/baklavali-sac-fiyatlari bağlantıdan gidebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir