Pano Malzemeleri

Pano malzemeleri elektrik sisteminin düzen altında tutulması pano kullanımı ile mümkün olur. Bir elektrik panosunda klemensler devre kesiciler sigortalar gibi değişik pano malzemeleri bulunur. Elektrik sisteminin işlevinin kazanılması ve gerektiği zaman elektriğin kesilmesi Bu çeşit pano malzemeleri ile mümkün olur nokta com katıyorlar sayaçlar gibi değişik pano malzemelerini kullanılması ile nitelikli pano kullanımı da mümkün olur.

Pano Malzemeleri

Elektrik akımını düzenli bir şekilde iletme ve kesme görevini yerine getirmek amacı ile elektrik panoları ön plana çıkar. Aydınlatma amaçlı ısıtma amaçlı ve güç devrelerini kontrol etmek amaçlı bu sistem kullanılır. Bu sistem genel olarak sıvı üstü konumlandırılır. Sistemin erişilmesi açısından konumu önem arz eder.

Panolar Nerelerde Kullanılır?

Pano malzemeleri elektriğin kullanılmış olduğu hemen her yerde farklı özelliklere sahip olan panolar bulunur. Bu tür elektrik panolarının kullanımı ile beraber girişte sayaç ve elektrik tüketiminin görülebilmesi sigortaların yerleştirilmesi gibi özellikler öne çıkar. Elektrik panoları sanayi tesislerinde işyerlerinde elektriği kontrol amaçlı tercih edilir.

Elektrik panoları inşaat aşamasında yerleştirilir. Ayrıca bu panolar sıva üstü veya sıva altı olarak da tasarlanabilir. Elektrik panoları sac bir kısmının içerisine yerleştirilerek pano elemanlarının daha güvenilir olması sağlanır. Bu tür elektrik pano sistemleri içerisinde kablo klemens gibi farklı tertibatlar yer alır.

Panolar Hangi Parçalardan Oluşur?

Pano malzemeleri farklı çeşitleri olmakla beraber bu türde panoların kullanımı öne çıkar. Panolar inşaat aşamasında yerleştirilen sıva altı uygulamalarda tercih edilir. Ayrıca panolarda otomasyon malzemeleri ve çeşitle şalt malzemeleri de sıklıkla tercih edilir. Elektrik parasına gelen elektrik akımının kablo aracılığı ile sisteme iletilmesi amacıyla kullanılan klemens kablo kanalı gibi sarf malzemeleri panonun daha kullanılabilir hale gelmesini sağlar. Panoya yetişkinlerin dışında ulaşımı engellemek amacı ile pano kilidi bulunur.

Pano kilidi  kapakların kapalı tutulmasına ve yetkisiz ulaşım sağlanmasında mümkün kılar.  Panolarda bulunan kapı kilidi sayesinde çocukların bu tür riskli alanlara ulaşmasının önüne geçilmiş olur. Pano malzemeleri https://www.botem.com.tr/pano-malzemeleri  sitesinden ihtiyacınıza ve bütçenize uygun olan pano malzemelerini güvenle satın alabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir