Kusursuz Makyaj için Doğru Fondöten Seçiminde 4 Detay

Makyaj uygulamalarının temeli aslında doğru fondöten kullanımı ile sağlanır. İdeal renge sahip olmasının yanı sıra ciltte herhangi bir tortu ya da kalıntı bırakmayan özelliğe sahip kaliteli fondöten alımına yer açarak hem cildiniz için hem de makyajını için avantajı elde edebilirsiniz.

  1. Farklı fondöten markaları arasından seçim yaparken öncelikle cilt tipinize uygun olan seçime yer vermeniz önerilir. Bunun yanı sıra cildinizin nefes almasına da yardımcı olan fondöten tercihi de oldukça önem taşır.
  2. Gün boyunca cildinize kalacak olan fondöten sebebi ile cildinizin nefes almaması cilt problemlerinin de kısa sürede oluşmasına etki eder. Bu neden ile fondöten seçimlerinizde kesinlikle kaliteli ürün alımına yer vermeniz cildiniz için önem taşır.
  3. Fondöten alım işleminizde cilt tipiniz ile uyumlu olan ve kaliteli bir ürün tercihine karar vermenin sonrasında ise cilt renginiz ile uyumlu olan seçimi tercih etmeye sıra gelir. Cilt renginiz ile uyumsuz olan tercihler oldukça kötü bir görüntü yaratarak kötü bir makyaj altının oluşmasına sebep olacaktır.
  4. Kusursuz makyaj için doğru fondöten seçimi yaparken kaliteli, cilt tipi ile uyumlu olan ve doğru renge sahip olan fondöten alımını yapmakta yeterli değildir. Bunun yanı sıra uygulamada ciltte eşit dağılımın yapılması da gerekir. Yüzün yanı sıra boyun bölgesinde de cilt ton farklının oluşmaması için aynı oranda sürmeye özen göstermelisiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir