Kalıcı Makyaj Nedir?

Kalıcı makyajlar, bir mikro pigment uygulamasıdır. Kalıcı makyaj uygulanacağı zaman tek kullanımlık özel steril iğneler kullanılır. İçeriğinde yer alan maddeler bitkisel içerikli maddeler olduğu için sağlık açısından da kalıcı makyaj uygulamaları güvenilirdir. Kullanılan bitki özlü maddeler alerjik bir reaksiyona da sebep olmaz. Yüz bölgesi için tasarlanan bu ürünler katkı ve koku içermezler. Kalıcı makyajın dövme işlemi ile karıştırılmaması gerekmektedir. Kalıcı makyaj deri altına organik olan boyaların yerleştirilmesi ile kullanabileceğiniz makyaj türüdür.

Bu yöntem sayesinde aynı zamanda cildinizdeki kusurlu bölgeleri de gizleyebilirsiniz. Doğal ve mineral renklerin deri yüzeyinin hemen altına tek seferlik iğneler ile enjekte edilmesi işlemin yapılmasını sağlar. Bu boyaların renklerinin içerikleri de tamamen bitkiseldir. Yan etkiye veya sağlık sorunlarına yol açmazlar.

Kalıcı Makyaj Hangi Durumlarda Yapılmaz?

Kalıcı makyaj uygulamaları pigment alerjisi olanlara, 18 yaş altındaki kişilere, kılcal damar çatlaması olanlara, cilt lezyonu olanlara ve psikolojik rahatsızlıkları olan kişilere (şizofreni) tavsiye edilmez.

Kalıcı Makyajı Kimler Yaptırabilir?

Makyaj yapmaya zaman ayıramayan ve çalışan kadınlar, kaşları seyrek olan ya da dökülenler, duyarlı gözlere sahip olanlar, lens kullananlar, kozmetik ürünlere alerjisi olduğu için makyaj uygulamalarından istediği gibi yararlanamayanlar, sporcular, profesyonel hayatı sebebiyle sürekli olarak iyi görünmek zorunda olanlar, hastalık ve kemoterapi tedavileri sebebiyle problem yaşayanlar ve daha hızlı bir şekilde yeni bir güne hazırlanabilmek isteyen herkes mecidiyeköy kalıcı makyaj uygulamalarından yararlanabilirler.

Kalıcı Makyaj Hangi Bölgelere Uygulanabiliyor?

Kalıcı makyaj günümüzde kaş, dudak, göz ve yüze uygulanabilmektedir. Hangi bölgeye uygulamak istediğinizi kullanmak istediğiniz makyaj stiline ve yüzünüzün yapısına göre seçebilirsiniz. Ancak bu işlemi yaptırmadan önce uzman bir kişi bulmalısınız. Tecrübesiz ve deneyimsiz olan kişilere bu işlemi yaptırdığınız zaman geriye dönüşü oldukça zor olan sonuçların ortaya çıkmasına sebep olabilirsiniz.

Hayatınızı kolaylaştırabilecek ve ayna karşısında geçirdiğiniz zamandan tasarruf edebilmenizi sağlayabilecek olan bu makyaj tekniği hakkında daha fazla bilgi alabilmek ya da uygulatmak istiyorsanız https://www.mehmettatlimecidiyekoy.com/ adresini ziyaret ederek detaylı bilgi alabilirsiniz. Aynı adres üzerinden saç boyama, saç bakımı ve saç kaynak gibi işlemler hakkında da bilgi alabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir