Fethiye Merkez Mi Ölüdeniz Mi?

Fethiye merkez mi Ölüdeniz mi sorusu bu yaz tatil severlerin gözdesi olmakta. Kışın yaşanan iş ve hayat stresinin boşalımını yaşamak amacı ile yaz tatili planlayan kişilerin bu yaz olan hedefi birçok yaz olduğu gibi Fethiye ve Ölüdeniz olmakta. Ancak zamanı kısıtlı olan ve en iyi ve en kaliteli şekilde dolu dolu yaz tatilini geçirmek isteyen kişiler Fethiye merkez mi Ölüdeniz mi sorgusu yapmakta.

Fethiye Merkezde Gezilecek Yerler

Fethiye merkezde gezilebilecek güzel yerler olduğu bilinmektedir. Fethiye Kordon Boyu, Paspatur Çarşısı, Fethiye Arkeoloji Müzesi, Fethiye Kalesi, Sea Me Beach, Af Kule Manastırı Harabeleri, , Montana Seyir Tepesi, Faralya, Aktaş Camping, The Edge, Yediburunlar Lighthouse, , Yeşilvadi Doğa Park Yanıklar, Pastoral Vadi ve Yeşilüzümlü Köyü Fethiye merkezde gezilmeye ve görülmeye değer yerler olarak bilinir.

Yaz tatilinin yanı sıra Antik kent meraklıları için ise Fethiye merkezde Amintas Kaya Mezarları ve Thelmessos Antik Kenti, Kadyanda Antik Kenti, Pınara Antik Kenti ve Letoon Antik Kent bulunmaktadır.

Şelale tutkunları ve mükemmel görselliği için ise Fethiye merkezde Gizlikent Şelalesi, Tlos Ören Yeri ve Yaka Şelalesi Şelale Park bulunmaktadır. Bunun yanı sıra koy tutkunları ise Fethiye merkezde Turunç Pınarı Koyu ve Yazz Collective ve Katrancı Koyu Tabiat Parkı tercihi yapabilirler. Fethiye merkez mi Ölüdeniz mi sorusunun cevaplandırılabilmesi için Ölüdeniz’de gezilecek yerler nelerdir?

Ölüdeniz’de Gezilecek Yerler

Ölüdeniz’de gezilebilecek güzel yerler olduğu bilinmektedir. Kayaköy, Kayaköy Sanat Kampı, Hisarönü, Gemile Adası, Kelebekler Vadisi, Şövalye Adası, Darboğaz Fethiye, Ölüdeniz Tabiat Parkı, Saklıkent Milli Parkı, Saklıkent Kanyonu, Babadağ, Ölüdeniz Waterworld Waterpark

Yaz tatilinde plaj olmaz ise olmaz diyenler için Ölüdeniz’de bulunan plajlar; Gemile Plajı, Belcekız plajı, Çalış Plajı ve Kumburnu Plajı şeklinde sıralanabilir. Bunun yanı sıra Ölüdeniz’de bulunan koylar ise; Soğuksu Koyu, Kabak Koyu, Kıdrak Koyu ve Büyük Samanlık Koyu şeklinde sıralanabilir.

Fethiye merkezin de Ölüdeniz’in de ayrı ayrı görülmeye ve gezilmeye değer yerleri olduğu görülmekte ve bilinmektedir. Peki Fethiye merkez mi Ölüdeniz mi sorusunun cevabı nedir? Bu soruyu iki yerin de gezilebilecek ve görülebilecek yerlerini inceleyerek tatil severlerin karar vermesi en doğrusu olacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir