Ev Dekorasyonunda Kendinizi İyi Hissetmenin Yolları

Zevkli ama çok fazla detay gerektiren ev dekorasyonu ile uğraşırken renklerin içinde kayboluruz. Aydınlık, ferah fakat bir taraftan da sıcak bir ortam için evin duvarları beyaz mı olmalı yoksa başka bir renk mi? Ev dekore ederken bir sürü soru ile kafamız karışıyor. Evimizi dekore ederken hangi elementleri ekleyerek daha canlı ve ferah bir ortam elde edebiliriz diye düşünüyorsanız bu yazımız tam olarak sizin aradığınız yazı olacak.

dekorasyon
dekorasyon

Elementlerin Gücü

Evinizde şömine varsa şanslısınız ama çoğu insanın evinde şömine olmuyor bu yüzden de mumların gücünden yararlanmak son derece önemli. Evinizin farklı kenarlarına koyacağınız mumların ateşi hoş bir aydınlatma sağlarken bir yandan da evinizi ve içinizi sıcacık yapacak.

Kışın soğuk günlerinde soğuk taşları ya da parkeleri örtecek kilimler sayesinde evinizin içerisinde sıcak bir hava oluşturabilirsiniz. Ya da yün, kaşmir çoraplarla kendinizi daha iyi hissedebilirsiniz.

duvar dekorasyonu
duvar dekorasyonu

Evinizin tek eksiği en güçlü element olan ışık. Yüksek ışıklandırmalardansa daha yumuşak tonları tercih edebilirsiniz.

Yemeklerimize lezzet katmak için kullandığımız baharatları evinizin dekorasyonunda kullanın. Örnek vermek gerekirse sıcak suya atacağınız portakal kabukları ya da yastığınıza serpeceğiniz birkaç damla lavanta yağı evinize çok hoş bir hava katacaktır.

Soğuk kış günlerinde en kurtarıcı ve bizleri en iyi hissettiren öge ise o yumuşak ve sıcacık şal battaniyeler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir