Dünyanın En Çok Gol Atan Futbolcuları

Futbolda gol atılınca çok daha eğlenceli hale geliyor. Dünya futbol tarihinde en çok gol atan oyuncular kimlerdir?
En çok gol atan futbolcular listesi yakın zamanda güncellendi. Sizler için listeyi oluşturduk. Dünyanın en golcü oyunları şu şekilde oluşuyor.

Joe Bambrick

Joe Bambrick kafa vuruşlarıyla tanınan futbolculardan bir tanesidir. 616 golle listede yer alan İrlandalı efsane futbolcu kırılması güç birçok rekora imza attı.

Eusebio

Eusebio, kariyerinin büyük bir bölümünü Benfica’da geçirdi. Attığı gollerin büyük bir bölümünü Lizbon ekibinde kaydeden Eusebio kariyerinde 622 gole imza attı.

Gerd Müller

634 golle listeye giren Gerd Müller’in 1972’de bir takvim yılı içinde en çok gol atan futbolcu rekorunu da elinde bulunduruyordu. Bu rekor Messi tarafından kırıldı. Almanların unutulmaz golcüsü yakın zamanda hayatını kaybetti.

Jimmy Jones

647 golle tarihe adını altın harflerle yazdıran Jimmy Jones bir sezonda en fazla gol atan futbolcu rekorunun sahibi olmaya devam ediyor.

Ferenc Puskas

Budapeşte Honved takımıyla futbola başlayan ve daha sonra Real Madrid’e transfer olan Ferenc Puskas, efsane santraforlardan biri haline geldi. Puskas futbol kariyerinde resmi maçlarda 729 gol kaydetmeyi başardı.

Romario

1994 Dünya Kupası’nı kazanan Brezilya Milli Takımı’nın golcü oyuncusu resmi kayıtlara göre 753 gol atmayı başardı.

Lionel Messi

759 golle listede yer alan Lionel Messi 4 kere Avrupa gol kralı olmayı başardı.

Pele

Tüm zamanların en iyi futbolcularından biri olan Pele kariyeri boyunca rakip filelere 765 gol atma başarısını gösterdi.

Josef Bican

Josef Bican’ın kariyerinde attığı goller tam olarak bilinmese de FIFA kayıtlarına göre Josef Bican’ın 805 golü bulunuyor.

Cristiano Ronaldo

Kariyerinde birçok rekoru elinde bulunduran Cristiano Ronaldo 807 golle ilk sırada yer alıyor. Üstelik ünlü futbolcu günümüzde de gollerini atmaya devam ediyor.
Sizin için futbol tarihine adını altın harflerle yazdıran, dünyada en çok gol atan futbolcular listesini yaptık. Liste FIFA verilerine göre oluşturuldu. Resmi maç istatistikleri baz alı arak yapılan listete birçok ünlü oyuncu bulunuyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir