Dünyada En Zengin Kentleri Hangileridir?

Yakın zaman yapılan araştırmaya göre dünyanın en zengin kentleri belirlendi. Peki hangi kentler öne çıkıyor. Gelin detaylara şimdi göz atalım.

Dünyanın en zengin kentleri hangileridir? Dünya üzerinde zengin insanların sayısı yükselmeye devam ediyor. Peki, zengin insanlar nerede yaşıyor? Dünyanın en zengin şehirlerini birlikte inceleyelim.

Mumbai

Mumbai, Hindistan’ın en kalabalık şehridir. Şehir ülkenin finansal merkezidir. Umman Denizi kıyısında bulunan Mumbai’de teknoloji şirketleri de yer alıyor. Son dönemlerde Hindistan’ın finansal gelişimi ile beraber Mumbai en zengin şehirlerinden bir tanesi olarak bulunuyor. Mumbai‘nin şehrinde ülkenin en zengin insanları yer alıyor. Yaşam tarzı açısından bakılırsa Mumbai güvenlik konusunda da öne çıkıyor.

San Francisco

San Francisco dünyanın en zengin şehirlerinden bir tanesidir. Bununla beraber San Francisco’nun işsizlik oranı son derece düşüktür. San Francisco’yu dünyanın en zengin şehirlerinden biri olmasının nedenleri arasında teknolojik şirketlere de ev sahipliği yapabilmesidir. San Francisco dünyada en fazla milyonerin yaşadığı şehirlerden bir tanesidir.

Seul

Güney Kore’nin başkenti Seul ekonomisiyle öne çıkıyor. Şehir ayrıca olağanüstü mimari yapılar ortaya çıkıyor. Şehrin gelişimi ve zenginliği öne çıkıyor. Seul dünyanın dev şirketlerinin de merkezi konumunda bulunuyor.

Londra

Londra süper zenginlerin yaşadığı şehirlerden bir tanesidir. Londra’ya farklı iş kollarından zenginler yerleşmeye devam ediyor.  İsviçre’deki vergi yasası nedeniyle birçok milyarder Londra’yı tercih ediyor. Londra’nın zengin tarihi ile yatırımcıları kendisine çekmeyi başarıyor.

Shanghai

Çin’den dünyanın en zengin şehirlerinden bir tanesidir. Şehirde milyarder sayısının fazla olması öne çıkmasını sağlıyor. Çin’in finansal merkezi olan şehir ayrıca coğrafi konumundan dolayı büyük bir limana sahiptir. Şangay’a Asya’nın en pahalı şehri olarak biliniyor. Şehirde lüks evlerin fiyatları gittikçe artıyor.

Pekin

Binlerce yıllık tarihiyle öne çıkan Pekin büyük hanedanlıklara başkentlik etmiştir. Oldukça düzenli sokakları ile öne çıkan şehirde modern teknolojiyi her yerde görebilirsiniz. Günümüzde Pekin Çin’in politik sisteminin ana merkezidir. Komünist Parti başkanı ve bir çok yönetici Pekin’de yaşıyor. Şehrin yatırım imkanları ve üniversiteleri birçok milyarderi kendisine çekiyor. Dünyanın en zengin şehirleri bu listelerden oluşuyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir