Daha Beyaz Dişlere Nasıl Sahip Olabiliriz?

Her bir insanın diş sağlığına ayrı bir özen ve önem göstermesi gereklidir. Görünümü kadar dişlerinize yaptığınız bakım da mühimdir. Çeşitli sebeplerle özellikle de çocuklarda çürükler, ağızda kötü koku gibi olumsuz durumlar gözlenebiliyor. Birçok kişinin en istemediği ve rahatsız olduğu durumlardan biri de dişteki sarı renkli görünümdür. Bazılarımız ne kadar düzenli fırçalarsak fırçalayalım veya ne denli düzenli bakım yaparsak yapalım hayallerimizi süsleyen o bembeyaz dişlere ulaşamıyoruz.

 

Sarımsı Dişlerin Sebepleri

 

Daha rahat bir şekilde gülümsemek ve dişlerimizin bembeyaz görünmesi için kesinlikle bazı uygulamaları kendimizce yapmalıyız. Peki dişlerin daha beyaz görünmesi nasıl sağlanır? İşte bu yazıda siz değerli okuyucular için diş beyazlatma yollarından kısaca söz ettik.

İlk tavsiyemiz pek çok kişinin bildiği karbonat ve limonlu su karışımı hazırlayıp ağız gargarası yapmak olacak. Fakat bazı uzmanlar bu işlemin diş minesine zarar verdiğini belirtiyor.

 

Ayrıca eğer gerçekten beyaz diş sahibi olmak istiyorsanız sigaradan uzak durmanız şart. Çünkü sigara diş lekelerinin en önemli sebeplerinden bir tanesidir. Bilindiği gibi sağlığa da oldukça zararlı olan tütün sarı dişlere ve kötü nefes kokusunda sebep verir. Bu yüzden sigara içmemelisiniz.

 

Buna ek olarak çay ve kahve tüketimi eğer fazla ise azaltılmalıdır. Kısacası günlük en az iki defa diş fırçalaması uygulaması yaparak, diş ipi kullanarak ve ek gargara uygulamaları yaparak sarı dişlere engel olabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir