Boru Rezistansın Adresi Ser Rezistans

Boru Rezistanslar çok çeşitli amaçlarla ve değişik ortamlarda kullanılabilir. En çok ihtiyaç duyulduğu alanlar; sıvı, yağ, kimyasal, endüstriyel fırınlarda kalıpların ve çeşitli metallerin ısıtılmasıdır. Uzun yıllardan beri kullanılır. Günümüzde yaygın olarak kullanıldığı alanlar; tren yolu makası ısıtıcıları, fritöz yağı ısıtıcıları, özel fırınlarda kuru hava ısıtıcısıdır.

Boru Rezistans Ölçüleri

Boru rezistanslar genel olarak 6,5 mm – 8,5 mm – 10 mm – 11,5 mm 14,5 mm gibi değişik çaplarda üretilir. Standart Çap Ölçüleri; 6,5 mm -8,5 mm-11,5 mm-14,5 mm-16,00 mm’dir. boru rezistanslar İsteğe ve ihtiyaca bağlı olarak özel üretim adı altında çap ölçüsü 5 mm’den 20 mm’e kadar üretilebilir.

Boru Rezistans Hammaddesi

Boru Rezistansların üretiminde başlıca ham madde paslanmaz çelik, bakır, CR-NI, alüminyum ve demirdir. Paslanmaz çelik çeşidi olarak; 304-321-316 – 310 S kullanılır. Bu maddelerin dışında özel alaşımlı Alloy800 – Alloy825 ve Alloy600 de kullanılır.

Boru rezistanslar kalite bakımından kullanılacak yere göre değişiklik gösterir. Boru Rezistansların  ham maddesi kullanıldığı ortama göre seçilir. Asit ve kimyasal ortamlar içinde kullanılacaksa,  boru rezistanslar  teflon  malzeme ile kaplanarak imal edilir.

Boru rezistanslar genel olarak  endüstriyel makinelerde ısısı 500 °C.ı geçmeyen fırınlarda kullanılır fakat, 650°C sıcaklığa kadar dirençlidir. Kullanım alanları göz önüne alınarak ihtiyaca uygun ebat ve wat’larda üretilirler.

Boru rezistanslar ve yaygın kullanım şekilleri:
Fırın Rezistansları
Çamaşır Ve Bulaşık Makinesi Rezistansları
Fritöz Rezistansları
Şohben Rezistansları
Semaver, Çay, Kahve Makinesi Rezistansları
Çaydanlık Rezistansı
Tost Makinesi Rezistansları
Izgara Rezistansı
Sosislik Rezistansı
Sauna Rezistansı

Yukarıda bahsedilen tüm  rezistans modelleri bütçenize uygun fiyat seçenekleri ile rezistansmarket.com adresindedir. Ser Rezistans alanında deneyimli kadrosu ile ihtiyacınız olan rezistans modellerini belirlemede sizlere www.rezistansmarket.com  adresinde yardımcı olmaktadır.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir